به گزارش افکارنیوز،

فیلم سینمایی "زنی پشت پنجره" به کارگردانی "جو رایت" اکران بین المللی خود در سینماهای هالیوود را از سوی فاکس قرن بیستم در ۴ اکتبر ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد.

ایمی آدامز در نقش دکتر آنا فاکس، وایت راسل در نقش دیوید، جولیان مور در نقش جین راسل، گری اولدمن در نقش الیستر راسل و آنتونی مکی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلمنامه این اثر سینمایی را تریسی لتس فیلمنامه نویس با سابقه هالیوودی بر پایه رمان "زنی پشت پنجره" اثر "ای.جی. فین" به نگارش درآورده و "الی بوش" به همراه اسکات رودین تهیه کنندگی این فیلم را بر عهده داشته اند.

جو رایت (به انگلیسی: Joe Wright) کارگردانی انگلیسی است که بیشتر به خاطر فیلم‌های آینه سیاه، تاریک ترین ساعات، کفاره و غرور و تعصب و آناکارنینا معروف است. وی کارگردانی فیلم سینمایی هانا را به عهده داشته است.

https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2016/08/arrival-first-look-1.png

امی آدامز که نخستین عکس او در این فیلم منتشر شده نقش اصلی اثر را ایفا می کند؛ او در فیلم‌هایی همچون اگه می‌تونی منو بگیر، شب در موزه: نبرد اسمیت‌سونیان، مشت‌زن، او، مرد پولادین، حقه‌بازی آمریکایی و بتمن و سوپرمن: طلوع عدالت بازی کرده‌است.

ایمی آدامز در مجموع ۶ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌است: ۵ بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای جون‌باگ (۲۰۰۵)، تردید (۲۰۰۸)، مشت‌زن (۲۰۱۰)، استاد (۲۰۱۳) و معاون (۲۰۱۹).[۲]و یک بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای حقه‌بازی آمریکایی شده‌است.