یک شرکت رژیم اسرائیل فعال در زمینه برنامه‌های  جاسوسی اقدام به هک کردن گوشی همراه شش فعال حقوقی فلسطین کرده است.

خبرگزاری فرانسه امروز دوشنبه به نقل از دو پژوهشگر امنیتی گزارش داد که چهار دستگاه گوشی از بین شش گوشی همراه دارای سیم‌کارت اسرائیل بودند.

براساس این گزارش، هک و نفوذ به گوشی این فعالان حقوق بشری فلسطینی با برنامه جنجالی «پگاسوس» صورت گرفته که شرکت «ان‌اس‌او» آن را طراحی و توسعه داده است.

هنوز مشخص نیست چه کسی اقدام به هک کردن این گوشی‌ها کرده است.

جاسوسی اسرائیل از فعالان حقوقی فلسطین با بدافزار «پگاسوس»

طی ماه‌های گذشته انتشار گزارش‌ها و اخباریی مبنی بر هک کردن گوشی مقامات سیاسی جهان از جمله رئیس جمهور فرانسه توسط این بدافزار اسرائیلی سروصدای زیادی در رسانه‌های دنیا و البته رسوایی برای مقامات صهیونیست در پی داشته است.

نرم‌افزار پگاسوس که بر روی پلتفرم تلفن همراه نصب می‌شود، از قابلیت‌های جاسوسی گسترده‌ای برخوردار است. با این حال، نکته حائز اهمیت در خصوص این نرم‌افزار، استفاده گسترده آن در جهان و به ویژه علیه چهره‌های سیاسی عالی‌رتبه کشورهای مختلف است.

تاکنون رسوایی جاسوسی از برخی روسای جمهور و مقامات عالی‌رتبه اروپایی به واسطه این نرم‌افزار حواشی بسیار زیادی را بر انگیخته است.

بر اساس گزارش‌های اروپایی، 11 کشور در جهان از جمله مشتریان اصلی پگاسوس معرفی شده‌اند. این کشورها به واسطه لیست بزرگی از مخاطبین جاسوسی این نرم‌افزار ساخت رژیم صهیونیستی به دست آمده‌اند.

از طریق شناسایی حدود 50 هزار شماره از چهره‌هایی که هدف جاسوسی قرار گرفته‌اند، برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که 11 کشور احتمالاً از اصلی‌ترین مشتریان این نرم‌افزار بوده‌اند که عبارت‌اند از مکزیک، جمهوری آذربایجان، جمهوری قزاقستان، مجارستان، توگو، روآندا، مراکش، بحرین، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و هند.