علیرضا ورناصری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد ۱۰۰ روزه دولت ، گفت: بیماری کرونا معضل جدی کشور ما بود که دولت سیزدهم با عملکرد حساب شده و خرید واکسن، نگرانی مردم در این خصوص را کاهش داد و امروز تا حدودی از بحران کرونا خارج شده‌ایم.

وی افزود: به علت افزایش تحریم‌ها و عملکرد دولت روحانی نسبت به پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری دولت، نگرانی جدی وجود داشت اما دولت سیزدهم توانست بدون استقراض هزینه‌های جاری را تامین کند. سود سررسید اوراق قرضه هم در حال پرداخت است.

بدون استقراض کشور اداره می‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس ایجاد ثبات در بازار سیمان را از اقدامات مهم دولت خواند و گفت: فروش نفت در دولت سیزدهم افزایش یافت و دولت توانست با اقدامات سریع و جدی ارز حاصل از فروش نفت را به کشور بازگرداند که این امر نقش مهمی در تامین هزینه‌های جاری داشت.

ورناصری اظهار داشت: سفرهای استانی رئیس جمهور در دوره‌ای که ارتباط دولت و مردم قطع شده بود اقدام مهمی در راستای افزایش سرمایه‌های اجتماعی است که امیدواریم با عملیاتی شدن وعده‌های دولت امید مردم افزایش یابد.

وی در خصوص دردسرهای دولت روحانی برای دولت سیزدهم گفت: دولت تدبیر با استقراض از بانک مرکزی، دولتی بدهکار را تحویل رئیسی داد. پرداخت سود سررسید اوراق نیز از مشکلات جدی دولت جدید بود.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس گفت: گرانی بیش از حد کالاهای اساسی مشکلات زیادی در معیشت مردم ایجاد کرده است، دولت روحانی تمام امید و آرزوهایش را به برجام گره زده بود و معیشت مردم را قربانی برجام کرد تا جایی که مشکلات روی هم انباشته شد.

ورناصری استفاده از مسئولان منفعل، ناکارآمد و فاسد در دولت روحانی را عامل کُندی دستگاه‌های اجرایی خواند و گفت: استفاده از این افراد، اعتماد مردم نسبت به دولت را کاهش داده بود بنابراین شخص رئیسی برای بازگرداندن این اعتماد شهر به شهر به استان‌های مختلف سفر می‌کند.