به گزارش افکارنیوز،

ناهید خداکرمی گفت: در کمیته سلامت شورای شهر به دنبال ایجاد کارگروه سلامت روان هستیم تا از این طریق اهداف خاصی را دنبال کنیم چرا که طبق مطالعات انجام شده تاب‌آوری شهروندان پایتخت‌نشین به دلیل معضلاتی مانند ترافیک، ‌آلودگی هوا، مسائل اقتصادی و اجتماعی کاهش یافته و منجر به نزاع‌های دسته‌جمعی و آسیب‌هایی مانند قتل و دزدی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به آمار و اطلاعاتی که در مورد مشکلات رفتاری شهروندان وجود دارد که حاصل آن خشونت و نزاع‌های متعدد است متأسفانه گاهی این رفتارها منجر به آسیب رساندن به شهروندان شده است به همین دلیل کمیته سلامت کمیسیون محیط زیست و بهداشت شورا تصمیم گرفته است کارگروه سلامت روان را تشکیل دهد.

عضو کمیسیون سلامت شورای شهر گفت: این کارگروه هدفش ترویج فرهنگ شهرنشینی و کاهش استرس‌های حاصل از زندگی شهری است چرا که اگر شهروندان تاب‌آوری در مقابل معضلاتی که شهر تهران به دلیل پایتخت بودن و کلانشهر بودن دارد را افزایش ندهند، آسیب‌های اجتماعی در شهر بیشتر می‌شود.

خداکرمی تأکید کرد: باید مهارت‌های زندگی در شهروندان تقویت شود تاب‌آوری، مدیریت رفتاری و مدیریت ارتباطی باید بیشتر شود و این اهداف را در این کارگروه در قالب برنامه‌هایی در خانه‌های سلامت و سراهای محله به صورت محله‌ محوری اجرا خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در این زمینه از کارشناسان حوزه‌های روانپزشکی، روانشناسی، سلامت باروری و حقوق دعوت کرده‌ایم که برمبنای نتایج مطالعاتی که تاکنون انجام شده و گزارشاتی که از دادسراهای عمومی، نیروی انتظامی و پزشکی قانونی جمع‌آوری خواهیم کرد هدف‌گذاری‌هایی انجام شود.

عضو کمیسیون سلامت شورای شهر گفت: بنابراین تمام برنامه‌هایی که اجرا می‌شود بر اساس مستندات و پژوهش‌های میدانی خواهد بود و این گونه نیست که سلیقه‌ای و به صورت دیکته کردن از بالا در دستور کار خود برنامه‌ای را قرار دهیم بلکه از متن جامعه این برنامه‌ها استخراج می‌شود.

خداکرمی گفت: کمک خواهیم کرد که شهروندان تهرانی احساس آرامش، شادی و تعلق خاطر به شهر پیدا کنند.