به گزارش افکارنیوز،

 حسن خلیل‌آبادی در جریان بیستمین جلسه شورای شهر تهران و در تذکر پیش از دستور امروز اظهار کرد: بنای خازن‌المُلک متعلق به حاجی محمد رحیم خان ، ملقب به خازن‌الملک از بناهای دوره قاجاریه واقع در خیابان 15 خرداد مقابل امامزاده سیدولی به عنوان یکی از آثار تاریخی شهر تهران که در گذر زمان و فراموشی متولیان امر در معرض تخریب کامل قرار دارد که این بنا با گزارش میدانی که صورت گرفته است اجازه ورود توسط مالک آن داده نشد و در سکوت مطلق احتمال می‌رود به زودی تخریب شود.

وی با بیان اینکه طی بررسی‌های میدانی طبقه زیرین این ملک نیز به کارگاه کفش تبدیل شده است نیز گفت: طبق بالای این بنا نیز محل انبار اجناس کسبه بازار نیز است.

خلیل‌آبادی بیان کرد: از ویژگی‌های بارز این ملک می‌توان به تالار آینه آن که به عنوان یکی از فاخرترین تالارهای آیینه موجود در تهران و همچنین کاشی‌کاری‌ها و گچ‌بری‌های زیبای آن اشاره کرد که بخش‌های عمده از این اثر تاریخی در حال نابودی است.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته اعضای شورای شهر تهران با رئیس جمهور گفت: در این جلسه نیز رئیس‌جمهور تاکید کردند که از ظرفیت اماکن تاریخی و میراثی شهر تهران برای جذب توریست استفاده شود. 

عضو شورای شهر تهران همچنین از همه علاقه‌مندان و اهالی رسانه درخواست کرد که با حساس کردن افکار عمومی نسبت به اماکن تاریخی شرایطی را فراهم آوردند که اماکن میراثی و تاریخی حفظ و حراست شوند.