به گزارش افکارنیوز،

محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران صبح امروز در بیست و دومین جلسه این شورا در تذکری پیش از دستور با تسلیت حادثه تلخ زلزله در غرب کشور خواستار حضور برخی مسئولین مرتبط با پیشگیری از زلزله از جمله مسئولین بافت فرسوده، وزارت راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و مدیریت بحران جهت وضعیت ایمنی و مدیریت بحران پایتخت در جلسه شورای شهر تهران شد. 

سالاری همچنین در بخش دیگری از تذکر خود به موضوع پروژه مرکز تجارت جهانی گلریز پرداخت و گفت: این پروژه با مساحت 48 هزار متر و 73 طبقه واقع در بزرگراه حکیم و کردستان در دوره مدیریت شهری گذشته در کمیسیون ماده 5 مورد بررسی قرار گرفت و با الزام به شرایطی این پروژه تعیین شد. 

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص شروط پیش‌بینی شده برای این پروژه گفت: این شروط شامل تملک زمین‌های اطراف پروژه و تبدیل به یک بلوک شهری و همچنین تعیین مسیر دسترسی از اتوبان به این مجتمع بود. 

وی همچنین گفت: در حال حاضر این پروژه موجب نگرانی بسیاری شده و باید به این نکته توجه داشت که احداث ساختمان‌های بلندمرتبه بدون توجه به پیوست‌های مطالعاتی تبعات قابل توجهی برای شهر دارد. 

سالاری با انتقاد از اینکه شهرداری منطقه بدون اینکه مالک به تکالیف تعیین شده در رأی کمیسیون ماده 5 در خصوص گودبرداری عمل کند، مجوز گودبرداری را صادر کرده، گفت: خواستار توقف پروژه مجتمع گلریز هستیم تا به صورت مجدد پیوست‌های مطالعاتی آن بررسی شود. 

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران  همچنین در تذکری دیگر انجام ساخت و ساز در بالای تونل رسالت را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در بالای تونل رسالت که متعلق به شهرداری تهران بوده قبلا پارکینگ بوده و متاسفانه در این زمینه بدون پروانه اقدام به ساخت و ساز شده و این موضوع موجب ناراحتی شهروندان منطقه شده است.