گروه اجتماعی- در کلان شهری همچون شهر تهران با آغاز فصل سرما، آسمان آبی کم کم رنگ بربسته و جای خود را به خاکستری می دهد به نحوی که شاید حتی آسمان خراش های تهران نیز در لابه لای دود و گردوغبار دیده نشود. طبیعتا آلایندگی هوا در فصل پاییز به بالاترین سطح خود رسیده و بی شک مسئولین ذی ربط در این زمینه باید آمادگی لازم را برای مقابله با این پدیده طبیعی داشته باشند. در سالهای گذشته همواره یک نوع دودستگی میان سازمان محیط زیست و شهرداری تهران وجود داشته و هریک دیگری را متولی امر بهبود هوای تهران معرفی می کردند ولی در شرایط فعلی که تقریبا شورای شهر، شهرداری تهران و دولت یکدست شده و دارای یک خط فکر سیاسی می باشند، دیگر مقوله مقصریابی از بین رفته و سکوتی مهیب در میان همه مسئولین فراگیر شده است.

به گزارش افکارنیوز، رحمت الله حافظی از اعضای سابق شورای شهر که در سالهای گذشته همواره به مساله ارائه تسهیلات به منظور خرید موتورسیکلت های برقی در جهت کاهش آلودگی هوا اشاره کرده بود دیگر نسبت به کم کاری شهرداری جدید تهران انتقادی نداشته و گویی انتقادات صرفا مختص به یک گروه و یا جریان سیاسی خاصی می باشد. در همین راستا رسانه های اصلاح طلب در سالهای گذشته به صورت مرتب با انتقاد از حضور خودروهای دیزلی غیراستاندارد در سطح شهر تهران که مصالح ساختمانی را توزیع می کنند، یکی از دلایل اصلی آلودگی هوا را مجوز ورود چنین خودروهایی توسط شهرداری تهران معرفی می کردند؛ به واقع آیا دیگر این خودروهای دیزلی در سطح شهر تردد نمی کنند!؟ طبیعتا هم وام های قرض الحسنه به منظور خرید موتور سیکلت های برقی فراهم نشده و هم شاهد تردد خودروهای دیزلی هستیم ولی آنچه در این یک سال تغییر کرده شهرداری تهران است! وقتی رسانه ها نیز به جای نمایش شفافیت از واقعیت های جامعه و همچنین نقد و بررسی عملکرد مسئولین به دنبال جناح بازی و یا دغدغه های حزبی بروند، نتیجه اش سکوت خبری پیرامون عملکرد شورای شهر و شهرداری تهران در مقابله با آلودگی هوا می شود.

هنوز در رسانه های اصلاح طلب ما شاهد مطالبه گری نسبت به وضعیت هوای تهران نبوده ایم!؟ امری که بی شک یکی از تخصصی ترین و صدالبته اجتماعی ترین مسائل کلان شهر تهران را رنگ و بویی سیاسی می بخشد و در این رابطه شهروندان تهرانی متضرر خواهند شد. 

‌ مساله دیگری که برای همگان تعجب برانگیز بوده، انتقاداتی است که رئیس شورای شهر جدید تهران نسبت به کم کاری های دولت در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی به منظور کاهش آلودگی هو مطرح می کند. در واقع همان صحبت ها و اظهارنظرهایی که شهردارسابق تهران در سالهای گذشته همواره مورد تاکید داشته را از زبان محسن هاشمی رفسنجانی(رئیس جدید شورای شهر تهران) می شنویم. هاشمی رفسنجانی پیرامون کم کاری دولت در امر بهبود محیط زیست می گوید:"علی رغم اینکه قانون وظایف دستگاه‌ها را  در حوزه کاهش آلودگی هوا مشخص کرده است اما متاسفانه سازمان‌های دولتی در این زمینه کم کاری می‌کنند. به‌اندازه کافی قوانین و مقررات برای کاهش آلودگی هوا داریم، ولی عملیاتی نمی‌شود و وقت آن رسیده که اقدامات عملیاتی در این خصوص صورت بگیرد. یکی از راهکاری کاهش آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی است، در این زمینه نیز با مشکلاتی روبرو هستیم و دولت باید به تعهدات خود که در خصوص نوسازی اتوبوس ها و پرداخت بدهی ‌ها در بخش مترو عمل کند.ما در این زمینه منتظر وعده‌های داده شده از سوی مسئولان دولتی هستیم به طوری که قول  داده شده که 2 هزار واگن جدید به مترو تهران داده شود."

معوقات دولت در قبال شهرداری تهران یکی از مسائلی بوده که همواره در سالهای گذشته مورد تاکید محمدباقر قالیباف نیز قرار گرفته و با بی توجهی دولتمردان روبرو شده است. اگر بپذیریم که یکی از دلایل عمده آلودگی هوا در تهران به منظور تردد شمار زیادی از خودروها بوده بنابراین باید به منظور کاهش این معضل از حضور غیرضروری خودروها جلوگیری کنیم و چنین امری هم صرفا با قوانین سلبی و یا ایجاد محدودیت های قانونی همچون طرح ترافیک، طرح زوج و فرد و.....حل نخواهد شد. آنچه مردم را به عدم حضور با خودروهای شخصی ملزم می نماید، فرهنگ سازی صحیح همراه با ایجاد مشوق های شهری بوده است. توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل ریلی که در همه شهرهای جهان مورد استفاده قرار می گرفته، بهترین مشوق به منظور فرهنگ سازی اجتماعی در جهت بهره مندی شهروندان می باشد.

متاسفانه دولت های گذشته به خصوص دولت روحانی در سالهای گذشته به بهانه های مختلف، بدهی های خود را با وجود حجم عظیم فعالیت های عمرانی و همچنین توسعه حمل و نقل ریلی پرداخت نکرده و بالغ بر 14 هزار میلیارد تومان از بدهی شهرداری همچنان در دستان دولت می باشد. همین امر دست مسئولین شهرداری را در تسریع توسعه حمل و نقل عمومی با مشکل مواجه نموده و مردم نیز به اندازه کافی راغب به استفاده از متروهای شلوغ نبوده اند و حضور خودروهای شخصی در سطح شهر همانا و افزایش آلودگی هوا همانا! یکی از محاسن حضور اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران این بوده که به طور واقعی با مشکلات موجود شهری مواجه شده و به خوبی درک نموده اند که مسئولین قبلی شهری وقتی از عدم همکاری دولت سخن به زبان می آوردند در واقع به چه نکاتی اشاره می کردند. اگرچه به نظر می رسد با توجه به همسویی سیاسی شورای شهر و دولت میزان کمک های دولتی به منظور تقویت این نهاد اجتماعی بیش از گذشته صورت پذیرد.

خواب پاییزی خبرنگاران و رسانه های اصلاح طلب در مواجهه به مساله آلودگی هوا با وجود رسیدن به بلندترین شب سال، همچنان ادامه داشته ولی امیدواریم که یک بام و دوهوای این رسانه ها در مواجهه با پدیده های طبیعی و همچنین معضلات اجتماعی از بین رفته و با اطلاع رسانی دقیق و مطالبه گری به نمایندگی از مردم در راستای بهبود فضای شهری به خصوص در شهر تهران قدم بردارند.