به گزارش افکارنیوز،

رضا جعفری رئیس اورژانس اجتماعی کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد کودک آزاری در محیط خانه و خانواده رقم می‌خورد، اظهار کرد: ۱۰ درصد مواردکودک آزاری نیز در محیط بیرون از خانه، به وقوع می‌پیوندد که این ۱۰ درصد نیز موارد مختلف کودک آزاری را در بر می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به وقوع خشونت های خانگی بر علیه کودکان، تصریح کرد: اغلب موارد کودک آزاری، در محیط های بسته و خصوصی خانه‌ها که کسی اطلاعی از آن ندارد، اتفاق می‌افتد.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: همه مردم باید نسبت به سایر کودکان در همسایگی و فامیل خود، احساس مسئولیت داشته باشند و موارد کودک آزاری را که مشاهده می‌کنند و از آن اطلاع دارند در همان مراحل اولیه به اورژانس اجتماعی اعلام کنند.

جعفری یادآور شد: اطلاع رسانی مردم در مراحل نخست کودک آزاری که مشاهده می‌کنند، کودکان را از آسیب‌های جدی که آنها را مورد تهدید قرار می‌دهد نجات داده و همچنین تبعات سنگین این معضل اجتماعی را نیز کاهش خواهد داد.

 رئیس اورژانس اجتماعی با اشاره به تاثیر گزارش های مردم به اورژانس اجتماعی و اینکه کودک مورد آزار قرار گرفته را کودک خود تلقی کنند، تاکید کرد:ارائه گزارش کودک آزاری به مسئولان مربوطه، از وارد کردن جراحات جسمی، انواع معلولیت ها و همچنین سایر تنش‌های روانی آن‌ها را نجات می دهد و شرایط بهتری را برای این کودکان فراهم می سازد.

جعفری یادآور شد: کودکان در خانواده‌های پر تنش و خانواده‌هایی که با معضلاتی چون اعتیاد روبرو هستند و والدین به لحاظ روانی و عاطفی، از سلامت کافی برخوردار نیستند، بیشتر مورد اذیت و آزار واقع می‌شوند و متاسفانه گزارش های متعددی در خصوص این قبیل خانواده‌ها و وقوع موارد متعدد کودک آزاری و حوادثی از این دست، به اورژانس اجتماعی اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: پدر و مادرهایی که به لحاظ بلوغ فکری به رشد کافی نرسیده‌اند و همچنین آن دسته از والدینی که در رابطه خود با یکدیگر درگیر مشکلات مختلف هستند، بیشتر کودک خود را مورد آزار و اذیت قرار می دهند.