به گزارش افکارنیوز،

 این سبد‌های کالا شامل دو سبد گوشت، برنج و مایحتاج زندگی و سبد آجیل نوروزی است که به عنوان پنجمین و ششمین سبد کالای سال ۹۶ در اختیار خانواده‌های بازنشستگان شهرداری قرار می‌گیرد.

توزیع این بسته‌ها پس از انجام نظرسنجی از ۱۰ هزار بازنشسته شهرداری تهران در خصوص نحوه دریافت سبد کالا و مطابق با نظر هیات مدیره سازمان صورت گرفته و طی روز‌های پایانی سال، توزیع آن به صورت کامل انجام می‌شود.

از جمله ویژگی‌های این دوره سبد کالای بازنشستگان شهرداری تهران، افزایش حجم سبد در مقایسه با سبد‌های سال گذشته است تا شاهد هرچه پربارترشدن سبد کالای نوروزی بازنشستگان شهرداری باشیم؛ در این راستا، ۵ کیلوگرم برنج، دو و نیم کیلو روغن و یک کیلو گوشت گوسفندی به سبد کالای بازنشستگان افزوده شده است تا در شب‌های عید، مشکلی برای تامین مایحتاج سفره عید ایشان نباشد.

بهره گیری از برند‌های معتبر مواد غذایی، نظارت دقیق بر نحوه تولید، بسته بندی و توزیع بسته‌ها و تحویل در منزل بازنشستگان به همراه فهرست اقلام تهیه شده، از جمله اقدامات صورت گرفته برای تهیه و توزیع هرچه بهتر سبد‌های کالای نوروزی بازنشستگان شهرداری تهران است.

در این دوره از سبد کالا به سفره شب عید بازنشستگان نیز توجه ویژه‌ای شده و ضمن تهیه آجیل مرغوب، از اقلامی همچون ماهی سالمون به عنوان پرطرفدارترین ماهی و برنج و ... برای برپاکردن سفره زیبای شب سال نو در سبد کالا بهره گرفته شده است تا شاهد رضایت خاطر هرچه بیشتر بازنشستگان شهرداری تهران باشیم.

سبد کالای خوار و بار و آجیل ویژه عید نوروز، شامل دو ظرف ۸۱۰ گرمی روغن سرخ کردنی، ۲ ظرف ۸۱۰ گرمی روغن مخلوط و نزدیک به ۱۵ کیلو برنج درجه یک به همراه یک بسته ۱۲۰۰ گرمی پسته، یک بسته ۷۰۰ گرمی تخمه جابونی، یک بسته ۷۰۰ گرمی تخمه کدو، یک بسته ۷۰۰ گرمی بادام درختی، یک بسته ۷۰۰ گرمی مغز فندق، یک بسته ۵۰۰ گرمی بادام هندی، یک بسته هزار گرمی شکلات کاکائویی و یک بسته ۵۰۰ گرمی سوهان عسلی است.

همچنین اقلام متنوعی همچون یک بسته دو و نیم کیلویی ران گوسفند، یک بسته یک کیلو و هفتصد و پنجاه گرمی کف دست بره گوسفند، یک بسته یک کیلو گرمی ران گوساله جوان، دو بسته هشتصد گرمی گوشت چرخ کرده، دو بسته دو کیلویی سینه مرغ بی پوست، دو بسته دو کیلویی ران مرغ بی پوست و یک بسته هفتصد گرمی ماهی سالمون نروژی در بسته پروتئینی بازنشستگان گنجانده شده است.

با برنامه ریزی صورت گرفته، کار توزیع سبد کالا تا روز‌های پایانی اسفندماه به پایان خواهد رسید تا همه بازنشستگان از این سبد‌ها برای نوروز ۹۷ بهره‌مند شوند.

کسانی که از دریافت سبد کالا به هر دلیلی جا مانده اند نیز در دور دوم توزیع که پس از پایان مرحله اول توزیع، آغاز خواهد شد، سبد کالای خود را دریافت خواهند کرد.

همچنین ویژه نامه نورزی نشریه فصل نوین ویژه ایام عید آماده شده و طی روز‌های آتی به در منزل بازنشستگان ارسال خواهد شد.

برای بازنشستگان ساکن شهرستان‌ها یا خارج از کشور نیز معادل ریالی سبد کالای نوروز به حساب شان واریز می‌شود تا برای خرید مایحتاج عید نوروز سال جدید اقدام کنند.