به گزارش افکارنیوز،
 اسماعیل دوستی عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران معتقد است انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران امری معقول نیست وی در این باره اینگونه اظهار نظر کرد: انتخاب سرپرست به دلایل استعفا، استیضاح یا برکناری شهردار از موضوعاتی است که در قانون پیش بینی شده است، اما این موضوع درباره شهری، چون تهران که پایتخت جمهوری اسلامی ایران و پیشانی نظام اسلامی است از منظر دیگری باید مورد بررسی قرار بگیرد چرا که بسیار حائز اهمیت است.

وی با تاکید براینکه فرصت‌های تهران در حال از دست رفتن است ادامه داد: اینکه شهرداری در بلا تکلیفی نماند رویکرد خوبی است، اما فرصت‌های تهران در حال از دست رفتن است از این رو نمی‌توان شهر را به امید سرپرست برای حتی یک روز هم به حال خود رها کرد. بنده معتقدم آقای نجفی بد زمانی استعفای خود را مطرح کردند چرا که شهر در آستانه تعطیلات عید نوروز نیازمند حضور شهرداری فعال و خادم بود، بهتر بود استعفای ایشان بعد از تعطیلاتت نوروز تقدیم شورای شهر تهران می‌شد که تهران در ایام تعطیلات خالی از خدمات رسانی نباشد، هر چند که ایشان عنوان کرد که مدیریت شهر را تا پایان تعطیلات برعهده خواهد داشت، اما استعفای شب عید بدترین خبری بود که در آستانه سال نو به اطلاع شهروندان تهرانی رسید.

دوستی درتوصیه‌ای به نمایندگان شورای شهر آن‌ها را به پرهیز از سیاسی کاری و رفیق دوستی دعوت کرده دراین باره خاطر نشان شد: موضوع مهمی که نمایندگان شورای شهر باید بدان توجه کنند و بیش از پیش بدان الزام نشان دهند دست برداشتن از سیاسی کاری، رفیق بازی و حزب بازی است! به اعضای شورای شهر عرض می‌کنم با شهر تهران نمی‌توان بازی کرد چرا که شهرداری تهران در اقیانوسی از مشکلات غرق می‌شود از این رو باید هرچه سریع‌تر تکلیف مدیریت شهر تهران را روشن کنند؛ درغیراین صورت با مشکلات و چالش‌هایی مواجه خواهند شد که حل آن زمان بر وبه سختی خواهد بود.

وی درباره انتخاب آتی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران ناچار است روزانه مبلغ هنگفتی سود وام‌های دریافت شده را پرداخت کند، مسائلی در شهر تهران به وجود می‌آید که نیازمند مدیری با درایت و هوشیار و ثابت قدم دارد. نمی‌توان از کنار مسائل شهر تهران به بهانه‌های سیاسی وجناحی به همین سادگی گذشت چرا که شهر با بار سنگینی از خسارات رو به رو خواهد شد. اگر شهردار تهران مایل به ادامه کار نیست بهتر است اعضای شورای شهر این مساله را پذیرفته و شهرداری مقتدر به شهرداری تهران معرفی کنند که علاوه براقتدار با جنس کار شهرداری آشنا باشد، مدیران وکارکنان شهرداری او را بپذیرند و با وی همراهی کنند تا بتواند سکان عظیم شهرداری تهران را در دست گرفته و لنگر عدم فعالیت در شهر تهران را بیرون بکشد.

دوستی دراین باره افزود: بنده معتقدم مشکلات شهرداری تهران ظرف ۶ ماه قابل حل است، این موضوع قابل تایید نیست که مسائل ومشکلات پایتخت حل شدنی نیست. اصلی‌ترین نیاز امروز شهر حضور شهرداری با درایت وآگاه به مسائل شهری است، مدیری که بدون حاشیه سازی اهتمام خود را برکار کردن وخدمات رسانی با اشراف به همه نیاز‌های شهر تهران قرار دهد. نیاز امروز شهر انتخاب شهرداری آشنا به نیازمندی‌ها ومطالبات شهری است، درغیراین صورت وارد شدن لطمات وصدمات به شهر امری غیر قابل اجتناب است.

وی در پایان گفت: بلاتکلیفی درشهرداری تهران آسیب زاست و تداوم آن آسیب‌های بیشتری به خدمات دهی و مطالبات مورد نیاز شهر وارد می‌کند، بلاتکلیفی معاونین سازمان‌ها و مناطق را در حالت معلق نگاه داشته و انگیزه لازم را برای خدمات دهی در سطح شهر از آن‌ها می‌گیرد از این رو انتخاب شهرداری که بتواند یک بار دیگر به همه مناطق شهر ومعاونین انگیزه کار کردن بدهد، شهرداری که با پویایی خود عامل پویایی سایر مناطق شهری شود اولویت واصلی‌ترین نیاز امروز تهران وتهران نشینان است.