به گزارش افکارنیوز،

سومین نمایشگاه لباس عاشورایی از سوی کارگروه ساماندهی مدولباس کشور با هدف ترویج لباس های مناسبتی در شان ایام محرم و تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی و استفاده از قابلیت‌های طراحی دوخت و تولید درعرصه لباس های مناسبتی و عاشورایی و ترویج هرچه بهتر شعائر دینی و عاشورایی برگزار می‌شود.

ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده‌ها با نگاه دینی و طراحی لباس‌های مناسبتی، مذهبی و عاشورایی، تقدیر از زحمات پیشکسوتان، چهره های ماندگار و فعالان این عرصه در حوزه تولید و توزیع، برگزاری نشست ها وکارگاه های آموزشی، برگزاری مسابقه ایده تا محصول و مسابقه تصویرگری عشق ماندگار از برنامه‌های سومین نمایشگاه مد و لباس عاشورایی است.

سومین نمایشگاه لباس عاشورایی در دو بخش اصلی و جنبی برگزار می‌شود. بخش مسابقات شامل پوشاک آقایان، پوشاک بانوان، پوشاک کودک و نوجوان، طراحی پارچه و لباس تولید شده (تن پوش جامع)کاربردی است.

بخش جنبی نیز شامل نشست ها و کارگاه های آموزشی، مسابقه ایده تامحصول، مسابقه تصویرگری عشق ماندگاراست .

از محورها و الویت‌های بخش مسابقه سومین نمایشگاه لباس عاشورایی می‌توان به لباس عزاداری اقوام استان ها درماه محرم، لباس های آئینی در مراسم عزاداری در تکایا و هیات‌ها، لباس مراسم تعزیه خوانی واقعه عاشورا، طراحی داستان‌های وقایع عاشورا بر روی لباس، طراحی پارچه با مضامین و اشعارمرتبط با موضوع عاشورا، استفاده و بکارگیری اشعار محتشم کاشانی، عمان سامانی در طراحی لباس و پارچه اشاره کرد.

سومین نمایشگاه لباس عاشورایی با شعار «این جامه سیاه فلک در عزای کیست» از سوی کارگروه ساماندهی مدولباس کشور از ۲۸مهر الی ۴ آبان ماه سال ۱۳۹۷در تالار وحدت برگزار می‌شود.