به گزارش افکارنیوز،

پس از این تماس، مددکاران بهزیستی مشمولان را به سامانه وزارت رفاه ارجاع می دهند.

همچنین جاماندگان طرح بسته های حمایتی می توانند با شماره ۶۳۴۶۸۸۸۸ تماس بگیرند.این شماره ویژه اعطای سبد کالا در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است اما از زمانی که طرح بسته های حمایتی آغاز شده،جوابگوی سوالات مردم است و مشمولان طرح بسته حمایتی را راهنمایی می کند.

هنوز سامانه ای که قرار بوده در وزارت رفاه به این منظور راه اندازی شود،بارگذاری نشده اما این شماره تماس فعلا جوابگو خواهد بود.

این شماره تماس تاکنون جوابگوی مشمولان دریافت «سبد کالا» بوده که مختص مددجویان بهزیستی،کمیته امداد و مناطق زلزله زده است.

راه دیگر این است که افرادی که به دلایلی از این لیست جا مانده‌اند با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی کشور که راه اندازی شده، در آزمون وسع شرکت کنند که در اسرع وقت به تقاضای آنها رسیدگی و اگر واجد دریافت باشند این بسته‌های حمایتی به آنها نیز تعلق می‌گیرد.

به گزارش فارس، بررسی ها نشان می‌دهد توزیع بسته حمایتی دولت به حساب یارانه افراد آغاز شده و تا کنون افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، کارمندان دولت مانند کارمندان وزارت آموزش و پرورش و برخی از افرادی که یارانه دریافت می‌کنند، کارت یارانه آنها شارژ شده است و باقی افراد نیز به زودی شارژ خواهند شد. 

براساس آخرین اطلاعات بدست آمده، بسته حمایتی کارگران از روز گذشته آغاز شده است.

همچنین بسته حمایتی بازنشستگان و کارمندان واریز شده است و آن دسته از بازنشستگانی که هنوز بسته رفاهی خود را دریافت نکرده اند طی ۲ تا ۳ روز آینده با حقوق آذرماه به حسابشان واریز خواهد شد.

محمد شریعتمداری وزیر رفاه نیز در آخرین اظهارنظر خود در مورد توزیع سبد حمایتی دولت گفته است: سبد کالا کارمندان توزیع و تمام شد، آموزش و پرورش گرفته است دیگر وزارتخانه ها تک به تک با تایید ذی حسابان دریافت می کنند و برای تمام مددجویان بهزیستی وکمیته امداد و پشت نوبتی ها اقدام شده است.

وی گفته در ادامه گروه سوم کسانی دیگر مثل رانندگان و کارگران ساختمانی هستند که حقوق زیر ۳میلیون دارند که به تدریج در گروههای مختلف ساماندهی شدند.

شریعتمداری همچنین از شروع نوبت دوم سازمان های حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد خبر داده و در مورد آنهایی که بیمه نیستند و در گروههای مشمول قرار ندارند نیز گفته است: بخش غالبی از مردم بیمه اند اما آنهایی که بیمه نیستند به تمام مراکز امداد و بهزیستی بعد از اتمام این مرحله اعلام می کنیم که برای ثبت نام تقاضایشان اقدام کنند.