به گزارش افکارنیوز،

احمد مسجدجامعی و در حاشیه تهران‌گردی از منطقه ۱۲ در جمع خبرنگاران با اشاره به اخبار ضد و نقیص درباره بوی نامطبوع در تهران طی روزهای گذشته اظهار کرد: در این زمینه اخبار زیادی مطرح شده است که در واقع ما نیز به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی پیگیر موضوع بودیم.

وی افزود: پس از انتشار بوی نامطبوع در عصر روز چهارشنبه پیگیری‌هایی در این رابطه انجام شد و در واقع برخی از مسئولان در حوزه‌های مختلف عنوان کردند بوی نامطبوع تهران ناشی از آرادکوه یا کهریزک بوده است.

مسجدجامعی در خصوص اطلاعات منتشر شده درباره بوی نامطبوع در شهر تهران اظهار کرد: در ادامه نیز عنوان شد که بوی نامطبوع ناشی از فاضلاب پلاسکو بوده که البته ما نیز در این زمینه پیگیری کردیم که این اطلاعات نیز نادرست بود چرا که پلاسکو برای امسال نبوده است و بنای این ساختمان برای سال‌های گذشته بوده و حتی طی دو سال گذشته نیز هیچ بویی در پی نداشته است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: بنابراین این اتفاقی که در تهران افتاد یک پدیده نوظهور بوده و باید دنبال علت آن بود به همین دلیل قطعاً در شورای شهر تهران این موضوع پیگیری خواهد شد.

وی گفت: البته بر اساس آخرین اظهارنظر عنوان شده از سوی استاندار تهران بوی نامطبوع ناشی از شبکه گاز بوده است و استاندار تهران اعلام کرده است علت این بو نشت گاز در پایتخت بوده است.

مسجد جامعی افزود: شاید در آینده نیز این اتفاق مجدداً در تهران تکرار شود و ضرورت بررسی آن وجود دارد و به همین دلیل ما این موضوع را در صحن شورا بررسی خواهیم کرد تا یک گزارش کامل در ارتباط با این موضوع در صحن شورا ارائه شود.

عضو شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری تهران وظایفی را در پایتخت برعهده دارند و اینکه برخی‌ها می‌گویند زلزله به شورا ارتباطی ندارد از اساس درست نیست چرا که این موضوعات به شورا و شهرداری مرتبط است و شورا باید در این زمینه رفع نگرانی کند و این مسئله مهمی است و نباید صوری با آن برخورد شود.

وی در پایان گفت: قطعاً ما رخداد صورت گرفته در شهر تهران و انتشار بوی نامطبوع در پایتخت را در صحن شورا به صورت یک گزارش کامل بررسی خواهیم کرد و حتماً به سوالات و پرسش‌ها در این زمینه پاسخ می‌دهیم.