گروه اقتصادی- محمد جواد ابطحی نماینده خمینی در شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به خبرهایی مبنی بر بازنشسته شدن مدیران برخی وزارتخانه ها در پایان سال گذشته واشتغال بکار مجدد آنها بعد از چند روز گفت: در بودجه 97 پاداش پایان خدمت محدود شده و سقف آن 7 برابر حداقل حقوق است. یعنی اگر یک کارمند و مدیر بخواهد در سال جاری بازنشست شود با توجه به اینکه حداقل حقوق 1.2 میلیون تومان بوده و طی 30 سال این رقم 36 میلیون تومان شده است که 7 برابر 252 میلیون تومان می شود.

وی افزود: اما در سال 96 سقف دریافتی برای پاداش پایان خدمت محدود نبود و مدیران می‌توانستند با پاداشهای نجومی بازنشست شوند. به همین دلیل مدیران برخی وزارتخانه ها با هماهنگی هایی که انجام دادند، در اواخر سال گذشته برای گرفتن پاداشهای نجومی خود را بازنشست کردند اما بلافاصله در همان اداره با همان مسئولیت مشغول بکار شدند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بازنشست شدن محل اشکال قانونی نیست، افزود: اینکه یک فرد با پاداش نجومی بازنشست شود اما بلافاصله در همان اداره و با همان مسئولیت مشغول بکار شود، محل اشکال است.

ابطحی تاکید کرد: رئیس جمهور باید در این زمینه به مجلس پاسخگو باشد.

وی با اشاره به بیکاری زیاد در کشور گفت: جوانان زیادی بیکار هستند و دولت برای اشتغال آنها می گوید بودجه ندارد اما پول های کلانی به مدیران داده می شود ولی آنها همچنان بر سر کار هستند و حاضر نیستند تا یک جوان جای آنها مشغول بکار شود.