اخبار اقتصادی - ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران با ظرفیت ۲۰ هزار واحد مسکونی آغاز شد.

به گزارش افکارنیوز، مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن امروز ۲۴ اسفند ساعت ۱۰ صبح آغاز و تا ساعت ۲۴ یکشنبه ۲۵ اسفند ادامه خواهد داشت.

ثبت نام در تهران و چند استان دیگر

در این مرحله متقاضیان در تهران و استان‌های آذربایجان شرقی، سمنان، قم و جنوب سیستان و بلوچستان از ۱۰ساعت صبح تا ساعت ۲۴ یکشنبه ۲۵ اسفند فرصت دارند ثبت‌نام را تکمیل کنند.

متقاضیان مسکن ملی در تهران می توانند به سایت (tem.mrud.ir) مراجعه و با مراحل قید شده ثبت نام کنند.

گفته می‌شود در مرحله دوم طرح مسکن ملی استان تهران بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی ظرفیت جدید ایجاد شده است. متقاضیان در این دوره از ثبت نام نگران اتمام سقف و زمان نباشند چرا که زمان ثبت نام به مدت یک روز ادامه دارد.
 
ثبت نام تهرانی ها در  شهر‌های پرند، پردیس، هشتگرد و ایوانکی

به گفته محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ثبت نام تهران برای شهر‌های پرند، پردیس، هشتگرد و ایوانکی انجام می‌شود.

شرایط متقاضیان

متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی ( از ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ به بعد ) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ یک از امکانات نهاد‌های عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)

متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن

دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا

در شهر‌های جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید مورد تقاضا؛ و یا در شهر مادر ملاک است

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...)

توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)

امکان سپرده‌گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه

توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

متوسط متراژهای مسکونی

متقاضیان در این مرحله پس از احراز شرایط باید آورده‌ای در حدود 30 تا 40 میلیون تومان داشته باشند که پس از واریز این مبلغ متقاضی واقعی مسکن ملی شناخته می‌شود.

تسهیلات پیش بینی شده برای واحدها نیز ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد و اقساط یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.

متوسط متراژ واحدهای مسکونی در طرح ملی مسکن حدود ۱۰۰ متر است و برآورد اولیه هزینه ساخت هر متر مربع نیز ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان پیش بینی شده است.

بیشتر بخوانید:

آغاز ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن

آغاز مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی در ۱۷ استان

 

اعلام نتایج بر اساس قرعه کشی

برخلاف مرحله پیشین که بعد از تکمیل ظرفیت سایت بسته می‌شد، در این مرحله تمامی متقاضیان مسکن با داشتن شروط تأهل، عدم استفاده از تسهیلات ساخت یا خرید مسکن، عدم مالکیت زمین و واحد مسکونی و همچنین سبز بودن فرم «ج» می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کنند، اما از آنجایی که ظرفیت مشخصی وجود دارد و این احتمال هست که تعداد ثبت‌نامی‌ها بیش از اندازه ظرفیت مجاز باشد، نتایج از طریق قرعه‌کشی اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که متقاضیان علاوه بر مراجعه به به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.i می‌توانند از طریق ارسال کد ملی به شماره پیامک ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ اقدام به ثبت نام کنند.

آخرین آمار ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن

بر اساس آخرین آمار تاکنون ۲۴۴ هزار و ۶۷۰ نفر از طریق سامانه به نشانی tem.mrud.ir و ۵۶ هزار نفر از طریق پیامک در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند.