به گزارش افکارنیوز،
سید احمد مقدسی  در خصوص وضعیت تولید شیر در کشور اظهار کرد: تولید شیر گوساله در کشور وضعیت مطلوبی دارد و پیش بینی می‌شود درسال جاری بیشتر از سال‌های قبل شیر  تولید شود.

اخبار اقتصادی - وی افزود: چند ماه گذشته به دلیل ممنوعیت صادرات شیر خشک، با مازاد تولید مواجه شدیم که این موضوع باعث شد تا از میزان تولیدات کاسته شود.

رئیس اتحادیه گاوداران بیان کرد: در همین راستا وزارت صنعت با صادرات ۲۰ هزار تن شیر خشک موافقت کرد که این صادرات هم اکنون در حال انجام است.

مقدسی ادامه داد: صادرات این حجم از شیر خشک دو مزیت برای کشور دارد اول اینکه ارزآوری به کشور صورت می‌گیرد و دوم اینکه روند تولید شیر خشک به وضعیت سابق خود باز می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد: تولیدکنندگان هم اکنون با کمبود شدید نهاده‌های دامی مواجه هستند که این موضوع هزینه‌های تولید را افزایش داده است.

رئیس اتحادیه گاوداران در رابطه با وضعیت تولید گوشت گوساله تصریح کرد: وضعیت تولید گوشت گوساله در کشور مساعد و مطلوب است، اما واردات مازاد نیاز داخل، موجب شده تا تقاضا به گوشت داخلی کاهش پیدا کند.

وی مطرح کرد: در اواخر سال گذشته ۶ برابر بیش‌تر از نیاز داخل، گوشت گوساله به کشور وارد شد که همین موضوع باعث شد تا با مازاد تولید در کشور مواجه شویم و هم اکنون حجم زیادی از گوشت گوساله تولید داخل، روی دست تولید کنندگان باقی مانده است.

رئیس اتحادیه گاوداران عنوان کرد: به همین منظور از وزارت صمت خواستار این شدیم که راه صادرات را برای صادرات دام زنده باز کند تا هم برای کشور درآمد زایی داشته باشیم و هم با از بین رفتن دام زنده جلوگیری کنیم.