پس از شکست مذاکرات بین اتحادیه حمل و نقل انگلیس و کارفرمایان راه‌آهن، امروز (پنجشنبه) دومین روز اعتصابات ریلی در این کشور آغاز می‌شود.

به گزارش دیلی میل، این حرکت موقعیت بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس را تضعیف کرده و ضربه‌ای دیگر به اقتصاد در حال نوسان انگلیس وارد می‌کند. سازمان «نشنال ریل» انگلیس اعلام کرده انتظار می‌رود حمل ونقل بین برخی مناطق مختل شود.

بوریس جانسون پیشتر خواستار مذاکره با اتحادیه‌های کارگری شده بود. با این حال، میک لینچ، رئیس اتحادیه‌های حمل و نقل، وزیر حمل و نقل را به کارشکنی در مذاکرات متهم کرد. در مقابل، وزیر حمل و نقل، طرف مقابل را به اتلاف وقت و ادعا‌های نادرست در رسانه‌ها متهم کرده و درخواست کرد این افراد به میز مذاکره باز گردند.

این اعتصابات در مخالفت با اخراج شماری از کارکنان، شرایط کاری و دستمزد‌ها آغاز شده است. مخالفان می‌گویند دستمزدهایشان با میزان تورم در انگلیس که اخیرا رکورد ۴۰ سال اخیر را شکسته همگام نشده است.

دومین روز اعتصابات ریلی در انگلیس

اعتصابات راه‌آهن انگلیس که گفته می‌شود بزرگ‌ترین اعتصاب در سه دهه اخیر است از روز سه شنبه آغاز شده و قرار است سه روزه باشد. اعتصاب بعدی روز شنبه برگزار خواهد شد. روز سه‌شنبه بیش از ۴۰ هزار کارگر راه‌آهن در این رویداد شرکت کردند. اعتصاب سه‌شنبه سیستم حمل‌و‌نقل ریلی را با هرج و مرج مواجه کرد و مردم مجبور شدند، پیاده، با دوچرخه یا تاکسی به محل کار بروند.