به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی جنبش انصارالله یمن، به طور ضمنی ائتلاف سعودی را به عوام‌فریبی متهم کرد و گفت: آن‌ها جنایت می‌کنند و می‌گویند که به خاطر مردم یمن چنین کاری انحام می‌دهند.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در حساب تویئتری خود نوشت: متجاوزان سعودی و آمریکایی، مردم یمن را با محاصره و بمباران و گرسنگی و بیماری می‌کشند و مدعی هستند که این اقدامات برای خاطر مردم یمن است.

سخنگوی جنبش انصارالله گفت: مردم یمن را به طور کامل در محاصره قرار داده‌اند و بانک مرکزی را از صنعاء [به جنوب کشور]منتقل کرده و مانع از رسیدن پول نقد به یمن می‌شوند و همچنین محاصره شدیدی را بر روی اغلب گذرگاه‌ها و مرز‌ها اعمال کرده‌اند. آن‌ها زیرساخت‌های یمن را به طور کامل نابوده کرده و مردم را با بمباران و گرسنگی و بیماری به قتل می‌رسانند و بعد می‌گویند که برای خاطر مردم یمن این کار‌ها را انجام می‌دهند.

در حمله همه جانبه عربستان سعودی به یمن که در تاریخ ششم فرودین ۹۴ آغاز شده، تا کنون بیش از ۲۰۰ هزار کودک به دلیل سوء تغذیه ناشی از محاصره یمن جان باخته‌اند.

عربستان سعودی همچنین اعلام کرد که دو میلیارد دلار به بانکی در شهر عدن که آن را بانک مرکزی یمن می‌نامد، وام داده است تا وضعیت یمن بهبود پیدا کند؛ امری که با تمسخر کاربران یمنی در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.