به گزارش افکارنیوز،

هتل «ریتز کارلتون» ریاض که حدود سه ماه گذشته به «زندان طلایی» برای ده ها شاهزاده، شخصیت سیاسی و تاجر سعودی تبدیل شده بود، از یازدهم فوریه پذیرای مسافران عادی خواهد بود.

مسئول پذیرش هتل ریتز کارلتون روز یکشنبه اعلام کرد از ظهر روز 11 فوریه، رزرواسیون ها از سر گرفته می شود. پیش از این، تاریخ 14 فوریه برای از سرگیری کار هتل اعلام شده بود.

این هتل لوکس که به طور معمول محل تردد رؤسای جمهور، وزرا و تجار است، از چهارم نوامبر همزمان با موج گسترده پاکسازی‌ها  در عربستان سعودی درچارچوب آنچه که مبارزه با فساد مالی ادعا شده بود (و به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد جنجالی عربستان سعودی صورت گرفت) تعطیل شد.

شمار بسیاری از شخصیت ها از جمله 381 فرد مظنون که تحت پیگرد قرار داشتند در هتل ریتز کارلتون در بازداشت بودند و به این ترتیب این مکان به یکی از معروفترین هتل های دنیا تبدیل شد. در بین افراد بازداشتی که در این هتل اقامت داشتند، ولید بن طلال، پسر عموی ولیعهد عربستان حضور داشت. وی بیست و هفتم ژانویه آزاد شد.

سعود المعجب، دادستان کل عربستان سعودی گفت توافق هایی که با برخی از این متهمان صورت گرفت به مقامات سعودی امکان داد بیش از 400 میلیارد ریال (107 میلیارد دلار) پول از آنها به دست آورند. وی گفت 56 نفر همچنان در بازداشت هستند، اما ریتز کارلتون تنها محل بازجویی این متهمان نبود.