به گزارش افکارنیوز،

روزنامه عبری زبان «اسرائیل هیوم» امروز چهارشنبه در مطلبی نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، از انتخابات زودهنگام حمایت نمی‌کند. او نسبت به تشکیل یک ائتلاف به وسیله ریون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی و نامزدهای رقیب نگران است؛ حتی اگرحزب لیکود نتانیاهو بیشترین کرسی را از آن خود کند.

نظرسنجی های اخیر نشان می دهد حزب لیکود از حزب سکولار یش عتید به ریاست یائیر لاپید، وزیر تجارت سابق رژیم صهیونیستی و جدی‌ترین رقیب خود جلوتر است.

با این حال، اعضای ارشد حزب لیکود از جمله خود نتانیاهو از بیم حضور ائتلاف جدید ریون ریولین تصمیم گرفته‌اند در انتخابات زودهنگام شرکت نکنند.

بر اساس قانون رژیم صهیونیستی، رئیس این رژیم، رهبر حزب پیروز را انتخاب می کند.  مقامات ارشد لیکود واهمه دارند علی‌رغم احتمال پیروزی این حزب، ریولین، شانس تشکیل ائتلاف  را از نتانیاهو  بگیرد و در سال های بعد نتانیاهو را به واسطه پرونده های 1000 و 2000 هدف پیگرد قانونی قرار دهد.

پلیس رژیم صهیونیستی در فوریه سال جاری بنیامین نتانیاهو را در 4 پرونده فساد متهم کرد. پرونده 1000 در ارتباط با دریافت پول از تجار ثروتمند است. پرونده 2000 به تلاش‌های پنهانی نتانیاهو با یک روزنامه صهیونیستی برای نشان دادن چهره سیاسی بهتری از او در سال 2014 است. پرونده 3000 به فساد مالی نتانیاهو در قرارداد معامله زیردریایی های اسرائیل مربوط می شود. پرونده 4000 هم –که خطرناکترین پرونده نتانیاهوست—درباره تسهیلات مالی است که نتانیاهو به مالک شرکت «بزک» در مقابل دریافت حمایت رسانه‌ای از او و خانواده‌اش در پایگاه خبری «والا» پرداخت کرده است.

نتانیاهو پیش از این بارها این اتهامات علیه خود و خانواده اش را تکذیب کرده و مدعی شده بود پلیس هیچ مدرکی علیه او پیدا نمی‌کند؛ زیرا هیچ چیزی برای پیدا کردن وجود ندارد.

 از سوی دیگر، ریولین که رقیب طولانی مدت نتانیاهو است با اتکا به این پرونده ها می‌تواند موقعیت او را به عنوان نخست وزیر و رئیس حزب لیکود تضعیف کند.

در چنین شرایطی، رییس رژیم صهیونیستی می تواند یا یک نامزد از حزب دیگر را انتخاب کند؛ فرصت برای ایجاد ائتلاف را به حزب دیگری دهد  و یا حتی در صورت لغزش در انتخابات، به یک عضو دیگر لیکود برای تشکیل ائتلاف روی آورد.

اگر انتخابات زودهنگام برگزار نشود، رأی گیری بعدی نوامبر 2019 برگزار می شود.