به گزارش افکارنیوز،

وی در صفحه توییتر خود نوشت: شمار زیادی به امید هجوم به مرز جنوبی ما، از طریق مکزیک (راهی آمریکا) هستند. 
وی در ادامه توییت آورد: ما نظامیان بیشتری را اعزام می کنیم و در صورت لزوم، دیواری انسانی تشکیل می دهیم. اگر دیواری واقعی داشتیم، این امر اتفاق نمی افتاد. 
انتظار می رود که رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی سالانه اش، مساله امنیت مرزی و درخواست خود برای اختصاص بودجه لازم جهت احداث دیوار مرزی را مورد توجه خاص قرار دهد. 
وی درحالی قصد دارد این سخنرانی را انجام دهد که تحقیقات فدرال در مورد ارتباط ستاد انتخاباتی اش با روسیه جریان دارد، درخواست ها برای کناره گیری وی از قدرت بالا گرفته و خودش تهدید کرده است بخش هایی از دولت را در صورت مخالفت کنگره با اختصاص بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی، تعطیل می کند. 
دعوای ترامپ و کنگره در مورد اختصاص بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی، منجر به تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال به مدت بیش از یک ماه شده بود. 
«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل پرداخت نشدن هزینه های سرویس مخفی آمریکا در زمان تعطیلی دولت، خواستار لغو سخنرانی سالانه امسال رئیس جمهوری شد. اما ترامپ پا در یک کفش کرده و گفته است که سخنرانی اش را لغو نمی کند.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین تهدید کرده است برای توجه به آنچه بحرانی در ارتباط با ارتکاب جرایم از سوی گروه های تبهکار مهاجر، قاچاقچیان مواد مخدر و قاچاقچیان انسان می خواند، وضعیت اضطراری ملی اعلام می کند. 
ترامپ هفته گذشته با بازگشایی دولت موافقت کرد، اگرچه درخواست وی برای اختصاص پنج میلیارد و 700 میلیون دلار بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی، محقق نشد.
احداث دیوار مرزی، از جمله وعده های انتخاباتی ترامپ بود و وی قبل از انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهوری قول داده بود پول لازم برای این دیوار را از مکزیک می گیرد.