به گزارش افکارنیوز،

یک سازمان غیرانتقاعی که توسط یکی از افراد نزدیک به « دونالد ترامپ »، رئیس‌جمهور آمریکا اداره می‌شود اخیراً حین تبلیغ درباره سیاست‌های ترامپ اقدام به توزیع پول نقد در میان رأی‌دهندگان سیاه‌پوست کرده: اقدامی که به گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تلاش برای خرید رأی از طریق پول منجر شده است. 

اخبار بین الملل - روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داده سازمان «ائتلاف بازاحیای شهری» در رویدادی که ماه گذشته میلادی در شهر «کلیولند» برگزار شد هزاران دلار پول نقد را در پاکت‌های نامه قرار داده و آن را میان سیاه‌پوست‌ها توزیع کرده است. مدیر این سازمان، «دارل اسکات»، از معتمدان قدیمی ترامپ و یکی از مشاوران ستاد تبلیغات انتخاباتی او است. 

دارل اسکات قبل از برگزاری مراسم مورد نظر درباره آن به عنوان مراسمی برای توزیع پول 25000 دلار پول نقد تبلیغ کرده است. مراسم دیگری قرار بوده در ماه جاری میلادی در ویرجینیا برگزار شود، اما برگزاری آن فعلاً به تاریخ دیگری موکول شده است. 

پایگاه «پولیتیکو» نوشته این اقدام در شرایطی صورت گرفته که ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در تلاش برای جلب حمایت رأی‌دهندگان سیاه‌پوست است که رأیشان به صورت سنتی به سبد آرای نامزدهای انتخاباتی دموکرات واریز می‌شود. 

اسکات در مصاحبه‌ای با روزنامه نیویورک‌تایمز مدعی شده که «ائتلاف بازاحیای شهری» یک موسسه غیرانتقاعی است و ستاد انتخاباتی ترامپ نقشی در برگزاری مراسم توزیع پول نقد نداشته است. با این وجود، پولیتیکو نوشته در مراسمی که در کلیولند برگزار شده، حین توزیع پول نقد از سیاست‌های ترامپ در قبال سیاه‌پوستان تمجید شده است. 

دارل اسکات در مصاحبه با نیویورک‌تایمز تمجید از ترامپ در مراسم کلیولند را تأیید کرده است. او مدعی شد: «ما درباره کشور، صحبت کردیم. گفتیم در حال حاضر بعضی چیزها هستند که به نفع جامعه سیاه‌پوستان آمریکا است، مثل اصلاحاتی که در نظام قضائی در جریان است.»

توزیع پول نقد میان سیاه‌پوستان به سرعت با انتقاد تند سیاستمداران حزب دموکرات روبه‌رو شد که گفته‌اند پرداخت پول به رأی‌دهندگان، سیاسی مذموم است. 

«آدریان شراپشایر»، مدیرعامل یک سازمان حامی حقوق سیاه‌پوستان این اقدام را به تلاش برای خرید رأی سیاه‌پوستان توصیف کرده و نوشته که ترامپ و نزدیکانش با این اقدام عمق بی‌احترامی‌شان به رأی‌دهندگان سیاه‌پوست را نشان داده‌اند.