به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع آمریکا بامداد جمعه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تأیید گزارشها در خصوص حمله جنگنده‌های آمریکا به مواضع حزب الله عراق مدعی شد که «این حمله‌ها ماهیت دفاعی داشته و علیه مواضع کتائب حزب الله در عراق صورت گرفته است».

اخبار بین الملل- طبق این بیانیه، در این حمله‌ها پنج انبار تسلیحاتی هدف قرار گرفتند و هدف از این حمله، «کاهش قابل ملاحظه توان و ظرفیت [حزب الله عراق] برای اجرای حملات آتی علیه نیروهای ائتلاف بود».

بیشتر بخوانید:

حمله جنگنده های آمریکا به عراق/ 3 کشته و 7 مجروح/ فرودگاه کربلا بمباران شد

وزارت دفاع آمریکا با «دفاعی و متناسب» خواندن این حملات (!) مدعی شد که این یورش ناگهانی در «واکنش مستقیم به تهدید از جانب گروههای شبه نظامی و مورد حمایت ایران» صورت گرفته است.

پنتاگون در بخشی از بیانیه خود آورده است: «گروه‌های تروریستی در عراق باید حمله‌های خود به نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف را متوقف کنند؛ در غیر این صورت با پیامدهای آن در مکان و زمانی که ما انتخاب می‌کنیم مواجه خواهند شد».

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا نیز پس از این حمله‌های هوایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آمریکا هرگز در واکنش به حملات علیه ملت، منافع یا هم پیمانان خود کوتاهی نمی‌کند».

گفتنی است که ساعاتی پیش از این حمله‌های هوایی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به ارتش این کشور مجوز واکنش در برابر حمله راکتی چهارشنبه شب به پایگاه التاجی را داده بود؛ حمله‌ای که در آن سه نیروی نظامی- دو نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی- کشته شدند.