شرکت‌کنندگان در تظاهرات علیه اشغالگری آمریکا و ترکیه درحومه شهر «القامشلی» در استان الحسکه سوریه پرچم آمریکا را به آتش کشیده و خواهان اخراج نظامیان آمریکا و ترکیه و شبه نظامیان آنها از خاک سوریه شدند.

اخبار بین الملل- به گزارش پایگاه خبری «اسپوتنیک» روسیه، ساکنان شهرک «الدمخیه» کبیره و روستاهای اطراف آن در حومه شهر القامشلی در جنوب غرب استان الحسکه امروز در مرکز این شهرک تجمع کردند در حالی که پرچم‌های سوریه و تصاویری از بشار اسد رئیس جمهور سوریه را حمل کرده و بر حمایت خود از ارتش کشورشان تاکید می‌کردند.

تظاهرات‌کنندگان ضمن تقدیر از کشورهای متحد سوریه در جنگ با تروریسم تاکید کردند که تنها راه حل بیرون کردن اشغالگران مقاومت مردمی است که نخستین جرقه آن در القامشلی و الحسکه دیرالزور زده شده است. آنها بر حمایت خود از مقاومت اعضای دو قبیله «البکاره» و «العکیدات» در استان «دیر الزور» علیه اشغالگران آمریکا و شبه نظامیان عضو گروه نیروهای دموکراتیک سوریه تاکید کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی، رفتارهای ارتش اشغالگر آمریکا و شبه نظامیان کُرد را در سرقت نفت سوریه و محصولات کشاورزی کشاورزان شرق سوریه محکوم کردند و گفتند که اشغالگران باید فورا خاک سوریه را ترک کنند.

تظاهرات‌کنندگان همچنین تحریم‌های آمریکا علیه سوریه را محکوم و تاکید کردند که این تحریم‌ها برای به زانو درآوردن ملت سوریه و انصراف آنها از حرکت در خط مقاومت و دفاع از حقوق عربی است، اما حمایت کشورهای دوست سوریه تاثیر بزرگی در ناکام گذاشتن تحریم‌های ظالمانه علیه سوریه دارد.