عمده لوایح دولت مربوط به دغدغه اقتصادی مردم نیست

 حجت‌الاسلام محمد سبزی نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی درباره انتقاد رئیس جمهور از مجلس برای بی توجهی به لوایح و سونامی طرح‌ها اظهار داشت: دولت در طول 7 سال اخیر نشان داده که چقدر مواضع حقوق عامه و مردم برایش مهم است؛ متأسفانه آثار اقداماتی که دولت انجام داده عملا در جامعه دیده می‌شود.

** مردم آثار طرح‌ها و لوایح را حس می‌کنند 

وی افزود: در چند ماه فعالیت مجلس یازدهم انصافا طرح‌هایی که نمایندگان به نفع مردم و عموم جامعه و کشاورزان و کارگران مصوب کرده‌اند، کاملا مشهود است؛ مردم از نمایندگان به دلیل طرح و بررسی و تصویب و قانع شدن این طرح‌ ها تشکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که می‌توانم به قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی اشاره کنم که به نفع مردم و کشاورزان بوده است.

نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت بنا داشت تا خرید تضمینی گندم را ۳۲۰۰ تومان قیمت گذاری کند،‌ اما با فشارهای مجلس مجبور شد این قیمت را به ۴۰۰۰ تومان افزایش دهد هرچند که نمایندگان این قیمت اخیر را هم قبول ندارند زیرا باز هم از قیمت واقعی کمتر است.

وی افزود: آثار و تبعاتی که طرح‌ها و لوایح در جامعه دارند نشانگر عملکرد قوه مقننه و قوه مجریه است که مردم به خوبی آن را حس می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

** مردم خادم و خائن را تشخیص می‌دهند 

سبزی اضافه کردم: دولت باید لوایحی را که به مجلس می‌دهد بررسی کند که چقدر می‌تواند مشکلات مردم را رفع کرده و دغدغه آنها محسوب می‌شود؛ عمده لوایح دولت مربوط به روابط ایران با سایر کشورها در موضوعات مختلف نظیر همکاری‌های کشاورزی، محیط‌زیست، آب و هوا، حمل و نقل، پست و... است، ولی اگر دولت لایحه‌ای اقتصادی که رافع مشکلات معیشتی مردم باشد را به مجلس بدهد، نمایندگان از آن استقبال خواهند کرد، این در حالی است که لایحه بودجه ۱۴۰۰ که به مجلس ارسال شده غیرواقعی است که دلار ۱۱ هزار تومانی و فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز بخشی از مصادیق است.

نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم فریب هیچ کسی را نمی‌خورند و متوجه می‌شوند چه کسانی خادم بوده و چه کسانی در حال خیانت هستند.

وی تصریح کرد: مجلس قطعا از لوایح تأثیرگذار که مشکلات مردم را در زمینه‌های معیشتی و اقتصادی حل کند، استقبال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند؛ نمایندگان به هیچ وجه لجاجتی با قوه مجریه ندارند.

** وجود لجاجت رئیس جمهور در موضع‌گیری‌هایش

سبزی افزود: مجلس طرح یارانه معیشتی را تصویب کرد ولی دولت اعلام کرد که نمی‌تواند اجرا کند و خودش یک طرح دیگر را تصویب کرد که بر همین اساس بنا دارد به 30 میلیون ایرانی یارانه بدهد؛ ایرادی ندارد و مهم نیست که این طرح‌ها بنام چه کسی است، مهم اجرای آنهاست، زیرا نیت نمایندگان حمایت از مردم محروم و مستضعف جامعه است و مهم نیست که به اسم چه کسی تمام می‌شود.

نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه در موضع‌گیری‌های رئیس جمهور لجبازی دیده می‌شود و گویا دولت دغدغه مردم و رفع مشکلات را ندارد.