به گزارش افکارنیوز،
سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع ائمه جمعه سراسر کشور با تأکید بر اینکه معمار بزرگ انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری با سه اقدام راهبردی، طراح نیروی مسلح شکست ناپذیر برای ایران اسلامی هستند گفت: تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نیرویی مخلص و انقلابی در روزهای اولیه پیروزی انقلاب، تشکیل نیروی بی انتها و تمام نشدنی بسیج ،9 ماه بعد از به ثمر رسیدن انقلاب و مسلح شدن این نیروها به تسلیحات بومی و غیر وابسته از ماههای نخست انقلاب و تداوم آن تا به امروز مجموعه این اقدامات راهبردی و تعیین کننده است.

 

وی افزود: به هم پیوستگی و تشکیل این مثلث راهبردی باعث مصونیت و بیمه دائمی انقلاب و ایران اسلامی از کید دشمنان گردیده است.

 

حاجی زاده با تأکید بر اینکه در تمامی بخشهای دفاعی از ایده تا محصول خودکفا هستیم، گفت: کشوری که لازم بود روزی سیم خاردار وارد کند، امروز انواع موشک، سیستم‌های ارتباطی، تجهیزات زیرسطحی، سامانه های راداری، سلاح‌های سبک، توپ و تانک را به صورت بومی در اختیار دارد.

 

وی تحمیل تحریمهای ظالمانه را در روند برنامه های دفاعی بی اثر خواند و گفت: از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی همواره در معرض تحریمهای دشمنان قرار داشته ایم، اما در حوزه دفاعی و نظامی این تفاوت وجود دارد که از ابتدای انقلاب در واردات تسلیحات تحریم بودیم و در حال حاضر در زمینه صادرات دستاوردهای دفاعی بومی تحریم هستیم.

 

حاجی زاده با بیان اینکه در سالهای پس از جنگ تحمیلی با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری حتی لحظه ای را در ارتقای توان دفاعی از دست نداده ایم، اظهار داشت: امروز با همت جوانان انقلابی، مومن و ولایتمدار ایران اسلامی در حوزه دفاعی قادر به تولید تمامی تجهیزات مورد نیاز کشور هستیم.

 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: با ارتقای روز به روز توانمندی های دفاعی نگرانی از آینده نداریم ما در این سالها خود را برای دشمنی در قواره آمریکا آماده کرده ایم با این رویکرد دیگر نوچه های آمریکا برای ما عددی نیستند.

 

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در پایان با اشاره به پیچیدگی های صنایع نظامی بر لزوم الگوپذیری سایر صنایع از این عرصه تاکید و تصریح کرد: تاکنون هر چه بدست آورده‌ایم محصول‌خودباوری، ایستادگی، مجاهدت و مقاومت بوده است که اگر بخواهیم در حوزه های غیرنظامی از جمله اقتصاد نیز به توفیقات اینچنینی دست یافته و خودکفا شویم می بایست از این الگو استفاده کنیم.