به گزارش افکارنیوز،

حسین شریعتمداری شب گذشته در نشست گفتمانی مردم رامهرمز که در مسجد امام (ره) این شهرستان و با محوریت دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزارشد، به فرارسیدن ایام فاطمیه اشاره و اظهارکرد؛ حضرت فاطمه‌(س) بعد از رحلت رسول‌خدا(ص) بارها سفارش‌های پیامبر را به خواص یادآور شد، اما پاسخی از سوی خواص در پی نداشت و این بی‌توجهی‌ها دختر پیامبر را بر آن داشت تا ندای حق‌طلبانه آن روزها را با بی‌نشانی قبر خود به نشانه‌ای برای مظلومیت خویش تبدیل کند.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه بالای نظام و حاکمیت اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی از بازگشت به اسلام ناب محمدی(ص) آغاز شد، اسلامی که با رهبری امام راحل(ره) و تبعیت ملت مسلمان بار دیگر بر کرسی حاکمیت نشست و سبب شد داستان پر‌ماجرای ما از همین نقطه شکل گیرد.

شریعتمداری افزود: از آنجا که اسلام‌ناب ظلم‌ستیز است و حاکمیت آن به معنای مقابله با زورگویان و سلطه‌گران است، نظام سلطه‌بین‌الملل و دنباله‌‌روهای آن در منطقه و داخل، بعد از پیروزی انقلاب با تحمیل جنگ و تشکیل و حمایت از گروه‌های تروریستی به مقابله با آن برخاستند و این درگیری تازمانی که ما در حاکمیت، بر اسلام ناب تکیه داریم و قدرت‌های زورگو و غارتگر بر خوی شیطانی خود اصرار دارند، ادامه دارد.

مدیر مسئول کیهان در ادامه به مقایسه شرایط قبل و بعد از پیروزی انقلاب پرداخت و تاکید کرد: در سال‌های پیش از انقلاب با جمعیت 36 میلیون روزی 6 میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم در حالی که کشور به ویرانه‌ای شبیه بود، آن روزها غیر از تهران و چند شهر دیگر که رسیدگی مختصری به آنها می‌شد اثری از عمران و آبادی نبود. بعد از پیروزی انقلاب میزان صادرات نفت به طور متوسط 2 میلیون بشکه بوده است که امروز نیز با 80 میلیون جمعیت به همین میزان است.

وی به خواری و ذلت کشور قبل از پیروزی انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از 40 هزار مستشار نظامی آمریکا در ایران حضور داشتند و سفارت های آمریکا و انگلیس وزیر و نماینده و نخست وزیر تحمیل می‌کردند. ما حتی آن موقع محل زاغه مهمات خودمان را هم نمی‌دانستیم اما اکنون شرایط بسیار متفاوت است و الان همان کشوری که نمی‌توانست هیچ اراده‌ای از خود داشته باشد، در عرصه بین الملل حرف اول را در منطقه می‌زند.

شریعتمداری عنوان کرد: کسانی که ادعا می‌کنند انقلاب در گذر ایام و عبور سال‌ها کمرنگ شده است باید به این پرسش پاسخ بدهند که اگر چنین است چرا کینه توزی‌ها و توطئه‌های دشمنان هر روز شتاب و شدت بیشتری می‌گیرد؟

مدیر مسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه باید عرصه جنگ نرم را شناخت و با آن مقابله کرد، بیان کرد: یکی از ترفندهای دشمن که برخی در داخل نیز به آن دامن می‌زنند این است که مردم ندانند در چه نقطه و جایگاه‌ای ایستاده‌اند، آینده را در ابهام معرفی و سعی می‌کنند ما را از رخدادی بترساند تا بعد برای نجات به دامنشان پناه ببریم، مانند سایه جنگ که دروغی بیش نیست، زیرا گزینه نظامی روی میز آنها حدود 8 سال در زمان ضعف ما کاربردی نداشت، الان که دیگر در اوج قدرت نظامی هستیم و هیچ کاربردی ندارد.

وی در ادامه با اشاره مشکلات عرصه اقتصاد و معیشت مردم و تاکید بر اینکه مطالبات باید به‌صورت مسالمت آمیز و در همه ایام دنبال شود، عنوان کرد؛ وجود 1400 هزار میلیارد تومان نقدینگی، 106 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی دست یک عده خاص، مدیرانی با حقوق های نجومی، واردات بی رویه و قاچاق کالا از جمله مطالبات به‌حق مردم است که باید رسیدگی شود.

شریعتمداری در پایان اقتصاد مقاومتی را در یک معنا تکیه بر امکانات و ظرفیت‌های داخلی عنوان کرد و گفت: وقتی کالا به‌صورت بی رویه وارد می‌کنیم کارگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ تولیدی تعطیل می‌شود و بیکاری به‌وجود می‌آید، قطعاً می‌شود با پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مشکلات اقتصادی را مرتفع کرد.