به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز دوشنبه 7 آبان ماه در همایش موسسه دانشجویان جهان اسلام در حرم سیدالشهدا(س) در کربلا  با اشاره به اینکه عزت و قوام اسلام و انسجام دین در توحید کلمه و کلمه توحید است، افزود: برای رسیدن به توحید کلمه و کلمه توحید راهی جز تمسک به ولایت نیست.

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی های سالانه اربعین، و با تاکید بر اینکه این راهپیمایی یک پدیده و رخداد عظیم و نشانه تاریخی است، ادامه داد: این راهپیمایی انشاالله به قیام حضرت حجت(عج) متصل خواهد شد و شیعیان این عصر و دوران باید خداوند را شاکر باشند که توفیق حضور در آغاز این نهضت به آنان عطا شده است.

مسئول فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به برکات نهضت اربعین، گفت: در سال های پیش با چند نمونه از بزرگ ترین چالش ها برای مقاومت و مومنان در منطقه مواجه بوده ایم؛ از فتنه و توحش داعش در سوریه و عراق تا جنایات عظیم آمریکا و متحدانش به سرکردگی آل سعود در یمن؛ اما هر سال به برکت نهضت اربعین پیروزیهای بزرگی نیز نصیب جبهه مقاومت شده که شکست داعش مهمترین آنهاست و انشاالله این پیروزیها با شکست کامل سعودی ها در یمن و رفع کامل فتنه از منطقه و جهان تکمیل خواهد شد.

مقدم فر تاکید کرد که شکست داعش نه صرفا شکست یک گروه تروریست، بلکه در واقع شکست اربابان اصلی آنها یعنی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود.

وی افزود: در ماه های ابتدایی آغاز بحران سوریه، بسیاری از جمله بعضی مسولان کاملا از آینده سوریه ناامید بوده و سقوط آن را قطعی می دیدند اما مقام معظم رهبری با بصیرت کم نظیر، از آینده روشن و شکست دشمنان خبر می دادند و تاریخ، حقانیت کلام و روشن ضمیری ایشان را نیز به چشم دید.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: امروز ابهت و هژمونی امریکا و نظام سلطه در منطقه و جهان در پی شکستهای پی در پی و آینده غیرروشن، فروریخته و آنان با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشته اند. یک زمانی وقتی در منطقه می شنیدند که یک ناو آمریکایی به سمت منطقه حرکت کرده و قصد دخالت نظامی در یک سرزمین دارد، آن منطقه پیش از ورود ناو آمریکایی سقوط می کرد! اما امروز آمریکا در وضعیتی است که وقتی ایران با موشکهایش از فاصله صدها کیلومتر تروریستها را بیخ گوش آمریکا تار و مار می کند، آمریکا نمیتواند نفس بکشد و حتی اعتراض بکند.

مقدم فر در پایان گفت: حرکت عظیم اربعین نشانه ای از سقوط و افول نظام سلطه است و انشاالله تحقق این وعده ی حق الهی، جهانیان را در آینده نزدیک مبهوت خواهد کرد.