به گزارش افکارنیوز،

علی اسماعیلی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه، 30 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک مناسبت هفته وحدت و بسیج با بیان اینکه دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت ملت ایران را نشانه گرفته اند، گفت: آمریکا شیطان بزرگ، عربستان و ارتجاع عرب، اسرائیل و منافقین با تشکیل ستاد فرماندهی تمدن بزرگ و رشد و توسعه ایران را نشانه گرفته‌اند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آنها می خواهند با تحریم اقتصادی ریشه ملت ایران را بخشکانند، عنوان کرد: آنها می خواهند با تشدید اختلافات وحدت ملت ایران را خدشه‌دار کنند از این رو امروز کشور و ملت ما نیاز به وحدت میان اقوام، مذاهب، گروه های سیاسی، مردم و مسئولان دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هر کس به اختلافات دامن زده و ناامیدی و یأس را میان مردم ترویج کند، انقلابی نیست، اظهار داشت: انقلابی کسی است که برای امنیت و منافع ملی کشور تلاش کرده و قوانینی تصویب و سخنانی بیان کند که بوی وحدت و همدلی بر مبنای فرمایش مقام معظم رهبری داشته باشد.

اسماعیلی همچنین کشور را با بحران های زیادی روبه‌رو دانست و افزود: این بحران ها شامل بحران های زیست محیطی تا اقتصادی می شود که برای مدیریت بحران کشور نیاز به وحدت قوا، اعتماد ملی و خدمتگذاری خالصانه مسئولان داریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران همچنین علاج درد کشور را تفکر مدیریت جهادی دانست و ادامه داد: بیایید با تفکر مدیریت جهادی کشور را به گونه ای اداره کنیم که مدیران متخصص، امین و با شرح صدر پاسخگو به عملکرد خود بوده، خدمتگزار مردم باشند و مردم را ولی نعمت خود بدانند.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور بیان داشت: استان مازندران با 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت خدمات میلیونی به گردشگران می دهد اما امکانات استان پاسخگوی نیاز گردشگران و مسافران نیست از این رو باید برای مشکلات زیست محیطی استان، گام های عملی و اجرایی برداشت.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه زیرساخت های استان همچون راه های مواصلاتی، خدمات آب، برق و گاز، پاسخگوی حضور میلیونی مسافران و گردشگران نیست، اذعان داشت: علاوه بر آن بحران‌های زیست محیطی همچون زباله و فاضلاب سلامت مردم استان های مازندران، گیلان و گلستان را تهدید می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کشاورزان با دستان پینه بسته از کمبود آب کشاورزی در رنج هستند، خاطرنشان ساخت: باید با اتمام پروژه های سدهای نیمه تمام اقتصاد کشاورزی مازندران را نجات داد و با اعتباری اندک و تسهیلات تبصره‌ای کم بهره، 17 هزار هکتار آب بندهای متعلق به کشاورزان لایروبی شود و با این اقدام هم آب کشاورزان و هم آبزیان برای اشتغال فراهم شود.