به گزارش افکارنیوز،

آیین اختتامیه سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی امشب با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت الله اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)، فاطمه مغنیه و سایر مهمانان و اندیشمندان داخلی و خارجی در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

آیت الله اراکی در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از مهمانان داخلی و خارجی جهت حضور در این کنفرانس گفت: اندیمشندان و عالمان شیعه و سنی با حضور در این اجلاسیه بین‌المللی بزرگترین مشکلات و چالش‌های جهان اسلام را مورد بررسی و تحلیل قرار دادند.

وی افزود: در این کنفرانس سه روزه پیشنهادات بسیاری مفیدی جهت تقویت وحدت اسلامی و تقریب مذاهب و همچنین مقابله با مستکبران جهان ارائه شد. برای عملیاتی کردن این پیشنهادات برنامه‌هایی خواهیم داشت.

دبیرکل مجمع تقریب یادآور شد: پیشنهادات و راهکار‌های ارائه‌شده در دوره سی و یکم این کنفرانس به عرصه عمل کشیده شد. در راستای این پیشنهادات قرار است رسانه تقریبی راه‌اندازی شود. همچنین بیانیه اختتامیه سی و دومین کنفرانس وحدت نیز بر اساس دغدغه‌ها و پیشنهادات ارائه شده از سوی اعضای شرکت‌کننده در کنفرانس تهیه شده است.