به گزارش افکارنیوز،

سیدحسین نقوی‌حسینی، سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جزئیات نشست صبح امروز (سه‌شنبه،27 آذر) این فراکسیون،گفت: جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حضور دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی برگزار شد.

وی افزود: در ابتدای این جلسه، نمایندگان مردم در مجلس و اعضای فراکسیون به بیان مسائل پرداختند که مهم‌ترین آنها، خصوصی‌سازی در کشور و توجه بیشتر به عملکرد سازمان خصوصی‌سازی بود.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: نمایندگان به موضوعاتی از جمله توجه ویژه به مبارزه با قاچاق کالا، حمایت از صندوق توسعه ملی براساس قانون، اولویت قرار دادن مبارزه با فساد اقتصادی و جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی، اهتمام در دریافت مالیات از گروه‌هایی که فرار مالیاتی دارند، نظارت کامل بر موضوعات حوزه ارز، مبادلات ارزی و جلوگیری از دلال‌بازی پرداختند.

نقوی‌حسینی اضافه کرد: مسائلی از جمله نظارت دقیق بر فروش کارخانه‌‌ها، شرکت‌ها و اموال دولتی که گاهی اوقات با قیمت‌های بسیار پایین و رانت، فروخته می‌شوند، آخرین وضعیت FATF و تأثیر آن بر حوزه بانکی، آزادسازی کالاها و اجناسی که در گمرک نگهداری می‌شود، اصلاح ساختار بانکی، ضرورت تقویت آن و همچنین تعیین تکلیف بدهی دولت به بانک‌ها در این جلسه مطرح شد.

وی تأکید کرد:  آقای دژپسند در این جلسه اعلام کرد که اهتمام و برنامه ویژه‌ای در سالم‌سازی و فعال‌سازی خصوصی‌سازی‌ها داریم، همچنین در حوزه گمرک، طراحی‌های اساسی  صورت گرفته و به طور قطع در این حوزه شاهد تحولات خوبی خواهیم بود، قانونمندسازی و جلوگیری از فرار مالیاتی به صورت ویژه در دستورکار وزارت امور اقتصاد و دارایی قرار دارد و الکترونیک شدن نظام مالیاتی باید صورت گیرد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه نشست امروز، اعلام کرد که هوشمندسازی اقتصاد، گمرک الکترونیکی، مالیات الکترونیکی، خصوصی‌سازی الکترونیکی و اقتصاد هوشمند از اهداف وزارت امور اقتصاد و دارایی است، به نمایندگان مردم در مجلس قول می‌دهم که تا آخر دوره وزارت خودم، مالیات الکترونیکی می‌شود و فرار مالیاتی خاتمه می‌یابد.

نقوی‌حسینی در پایان خاطرنشان کرد: وزیر امور اقتصاد و دارایی مطرح کرد که بانک‌ها و فعالیت‌های بانکی باید ساماندهی شوند. بانک‌ها بنگاه‌دار نیستند و لازم است که اموال خود را واگذار کنند، همچنین در خصوص FATF اعلام کرد که به دنبال پیگیری موضوع هستیم و موضوع را مدیریت کردیم. در زمینه پولشویی نیز محکم و استوار قدم برمی‌داریم و با آن مبارزه می‌کنیم.