به گزارش افکارنیوز،

امیر خجسته عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، یکی از عوامل اصلی فساد در دستگاه‌‌های دولتی را به‌کارگیری افراد غیر متخصص و غیر کاردان و ناآشنا به امور دانست و اظهار داشت: تمامی وزرا و به خصوص، آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید به این مسئله توجه جدی داشته باشد که از افراد غیر متخصص در امور اجرایی این وزارتخانه استفاده کند.

وی همچنین در انتقاد از عملکرد وزارت تعاون در دوره تصدی مسئولیت از سوی شریعتمداری، گفت: در صورتی که آقای شریعتمداری نسبت به به‌کارگیری افراد متخصص و کارشناس در سطوح مدیریتی این وزارتخانه به خصوص سازمان بهزیستی استفاده کند، در غیر این صورت نمایندگان مجلس از ابزارهای نظارتی خود در جهت پیشبرد امور استفاده می‌‌کنند.

نماینده مردم همدان در مجلس اضافه کرد: به‌کارگیری افراد غیر متخصص و نا آشنا به امور وزارت تعاون موجب می‌شود که هزینه‌‌های بسیاری برای آموزش این افراد به بیت‌المال تحمیل شود.

خجسته تصریح کرد: مشابه همین امر را نیز در وزارت امور اقتصاد نیز شاهد هستیم که از آقای دژپسند می‌خواهم که از افراد شایسته و از مجموعه وزارت اقتصاد برای امور مدیریتی وزارت اقتصاد استفاده کند، در داخل وزارتخانه‌‌های تعاون و اقتصاد افراد شایسته و کاردانی برای تصدی امور وجود دارد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اخبار ی به ما رسیده که نشان‌دهنده به‌کارگیری افراد غیر متخصص در وزارتخانه‌‌های تعاون و اقتصاد است، بنابراین بهتر قبل از اینکه مجلس از ابزارهای نظارتی‌اش استفاده کند، آقایان دژپسند و شریعتمداری نسبت به تعیین تکلیف این افراد اقدام کنند.