به گزارش افکارنیوز؛ حال و روز این روزهای اصلاح طلبان هم شده آسمان ریسمان بافتن. تا بگویند اینی که ما می گوییم درست است. حالا فرقی ندارد ماجرا چیست؟ حقیقت است یا شایعه. تا اینجای ماجرا شاید چندان مهم نباشد اما ماجرا از جایی بودار می شود که پای کسانی به میان می آید که پرونده شان سفید است و اگر نقطه تیره ای هم در آن دیده می شود از اثرات همان گمانه زنی های سیاسی است که رقبا به آن ها وارد می کنند. در این میان یکی از کسانی که در یک سال و نیم گذشته پس از انتخابات 96 محمدباقر قالیباف،‌شهردار سابق تهران است. کسی که در دوره مدیریت 12 ساله خود پایتخت ایران را در تراز یک کلانشهر توسعه یافته رو به جلو برد و با مدیریت جهادی خود گوی سبقت را از مدعیان مدیریت شهری ربود. حالا پس از یک سال و نیم ناکارآمدی 3 شهردار و دو سرپرست شهرداری در تهران چاره ای نمانده چون چنگ کشیدن و مخدوش کردن چهره مدیری که به خوبی به توانمندی ها و محبوبیتش واقف هستند. از همین رو است که یک روز املاک شهرداری را در اتاق تخریب خود ورق زدند و با جنجال، ماه ها افکار عمومی را به بازی گرفتند، بار دیگر عدد نجومی بدهی هایی که هیچوقت نتوانستند اثبات کنند. از آن روز که زمزمه انتخابات قوت گرفت اصلاح طلبان هدف خود را برد به هر قیمت تعریف کردند و در این بین فرقی نمی کند چه کسانی قربانی بداخلاقی شان می شود.

آنروز که با هوچی گری پرونده املاک شهرداری را تحت عنوان "املاک نجومی" به خورد مخاطب دادند تا امروز نتوانستند ادعایی را به اثبات برسانند. گویی روند جریان رسانه ای اصلاح طلبان فقط اتهام زنی است،‌فرقی ندارد این اتهامات صحت دارد یا نه، آن ها فقط می گویند تا از ذهن مخاطب فراموش نشوند. در آخرین وضعیت پرونده املاک شهرداری که از سوی عباس پوریانی رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران  مطرح شد:" تاکنون ۱۲ فقره پرونده در این مورد به محاکم تهران ارسال شده است که این پرونده‌ها به مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت ارجاع گردیده است." این اتهام زنی ها در حالی به شهردار وقت تهران نسبت می شد که هیچ مدرک و سندی ولو ضعیف در این زمینه وجود نداشت.

پس از آن نیز مسایل دیگری هم از سوی اصلاح طلبان و رسانه های همسو با این جریان مطرح شد که ترس بیش از پیش رقبای قالیباف را نشان می داد تا عقلانیت و منطق. شایعاتی همچون فرار وی از کشور، پولشویی کلان در شهرداری، خرید املاک در خارج از کشور،‌ترور و دهها اتهام و شایعه دیگری که تنها مصرف رسانه ای آن هم نه چندان باور کردنی دارد. یکی از اقداماتی که جریان رقیب مدیریت جهادی در ماه های اخیر در پیش گرفته نسبت دادن هر تخلف یا اقدام شائبه دار به شهرداری سابق است. پرونده هایی مثل املاک شهرداری یا هولدینگ یاس که در مراجع قضایی با قوت و شدت در حال پیگیری است اما این رسانه ها در تلاشند تا با ضریب دادن به آن با انحراف افکار عمومی نوعی بدبینی را نسبت به یک شخص ایجاد کنند.  با وجودی که رسانه ها و شخصیت های اصلاح طلب هرگز نتوانستند نسبتی میان قالیباف با پرونده ای مثل هولدینگ یاس مطرح کنند اما افرادی که از سوی شهرداری در این پرونده فعالیت داشتند را به شهردار سابق نسبت می دهند، ‌به نحوی که این شائبه در ذهن مخاطب شکل بگیرد که این تخلفات با اطلاع کامل قالیباف بوده در حالی هیچ سند  و مدرکی برای اثبات آن ندارند. این در حالی است که این پرونده با قوت در دادگاه نظامی در حال بررسی بوده و هنوز نتیجه نهایی آن اعلام نشده است. این رویه رسانه های اصلاح طلب از نگاه کارشناسان یک فرار رو به جلو در زمین بازی های سیاسی توصیف می شود که به جای پاسخ به  مطالبات و سوالات،‌تنها با اتهام زنی و به میان آوردن نام مدیران انقلابی دست به فرافکنی می زنند.

 

پرویز سروری بازی های سیاسی اصلاح طلبان را علت اصلی هجمه های آنها برای تخریب عملکرد مدیریت جهادی و دلسوزان نظام می داند و براین باور است که "این یک سناریوی تعریف شده از سوی جریان اصلاحات است که تلاش می کند تا برای کشور یک چالش ایجاد کنند." به زعم  این عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران "ایرادات وارده به شهرداری سابق دیگر به یک مسئله کسل کننده تبدیل شده است آنقدر اتهامات بی سند مطرح کرده‌اند که دیگر به نقل و نبات محافل شان تبدیل شده است. این جریان اما غافل از این هستند که این سوالات همواره از سوی شهروندان از شورای شهر و شهرداری تهران وجود دارد که بعد از دو سال چه کرده‌اید این همه امکانات و مدارک و شورای یک دست بعد از دو سال چه عملکرد قابل دفاعی دارد؟ این ادعاها باید اثبات شود. "

مهدی چمران رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران هم در گفتگویی این اتهام زنی ها را نشانه ترس رقبای دکتر قالیباف از آینده دانست و گفت:" این افراد سعی دارند کم کاریها، ندانم کاریها  و خراب کاری های خود را پنهان کنند چرا که این مطالبات وجود دارد که این شورا و شهرداری طی مدت گذشته چه کرده اند؟ چرا کم کاری می کنند؟ از همین رو به جای پاسخ مدیریت قبلی را تخریب می کنند." به اعتقاد وی،‌ " ترس اصلاح طلبان از مسئولیت گرفتن قالیباف علت دیگر تخریب ها است. آنها نگرانند در آینده دکتر قالیباف مسئولیت های بزرگی در کشور بگیرد از همین رو با تخریب مانع آن می شوند تا افرادی را بر سر کار بیاورند که در سیستم کار جهادی توانمند نیستند و تسلیم خواسته های آن ها هستند؛ نشانه گیری آن ها برای تخریب و هراس از آینده است."

 

گمانه زنی،‌شایعه سازی، تخریب و مواردی از این قبیل از سوی اصلاح طلبان با گذشت بیش از یک سال از فعالیت محمدباقر قالیباف تنها یک حقیقت را نشان می دهد،‌ او نباید در هیچ عرصه ای میدان دار باشد،‌چون دامنه گسترده خدمت رسانی هایش سطح توقعات و مطالبات مردمی را بالا می برد،‌در این صورت کسانی که بیشتر مدیر شعاری هستند یارای رقابت با مدیران اهل عمل ندارند.