به گزارش افکارنیوز،

حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: آقای رئیس جمهور؛ اعتماد به مستکبران عالم خطای نابخشودنی است، چرا این همه انفعال وجود دارد؟

اخبار سیاسی- وی با اشاره به موضوع گرانی در ابعاد مختلف، مطرح کرد: گرانی در ابعاد مختلف در مسکن، خودرو و دیگر کالاها وجود دارد. رها شدن بازار، برخورد جدی با مفسدان اقتصادی، مفسدان دانه درشت و آقازاده ها را می طلبد. 

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جلوگیری از خام فروشی و سوءمدیریت در ابعاد مختلف باید پیگیری شود، این موضوع یله و رها شده است.

عضومجمع نمایندگان استان سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع منطقه آزاد، گفت: باید به منطقه آزاد به عنوان یک فرصت نگاه کنیم، موضوع جلوگیری از مهاجرت و تخلیه این نقاط استراتژیک بسیار مهم است، ما انتظار مساعدت در این موضوع را داریم.

وی با اشاره به وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: به موضوع رتبه بندی معلمان، اعمال مدرک مجدد، نهضتی ها، غیرانتفاعی ها و خرید خدمتی ها باید رسیدگی شود، سیاسی بودن انتصابات مدیران، موضوع دانشگاه فرهنگیان، همسان سازی حقوق بازنشستگان بسیار مهم است.

وی با اشاره به سلیقه ای عمل کردن بانک ها درباره بخشودگی سود و دیرکرد وام ها، مطرح کرد: حق و حقوق بازنشستگان باید طبق قانون اعمال شود، حق و حقوق پرستاران استان سیستان و بلوچستان موضوع مهم استان است.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نبود کمباین برای جمع آوری محصولات کشاورزی، مشکل ریزگردها، حاشیه نشینی و تاخیر در انتقال آب در حوزه دریای عمان علیرغم همه مصوبات برای استان مشکلاتی ایجاد کرده است. مشکل خسارت و زنگ گندم و مشکل کمبود پروازهای زابل، بسته شدن مرزها و ضعف نظارت مجلس در این زمینه از مشکلات استان سیستان و بلوچستان است.