سیدکاظم موسوی بعداز ظهر امروز در اردبیل اظهار کرد: نامه طرح سوال از رییس جمهور با توجه به ماده ۸۸ قانون اساسی و استناد به مواد ۲۱۰ و ۲۱۱ قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تهیه و توسط اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی امضاء شده است.

اخبار سیاسی- وی به سرعت افزایش قیمت ارزهای خارجی و کاهش ارزش پول ملی اشاره کرد و افزود: سوالات در پنج محور تنظیم شده و دلایل افزایش قیمت ارز از مهم‌ترین سوالات مطرح شده است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: توضیح در خصوص علت از هم گسیختگی اوضاع مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب در بازار مسکن از دیگر سوالات محوری نمایندگان امضاء‌کننده طرح سوال از رییس جمهور است و دولت باید در این زمینه پاسخ‌گو باشد که چرا در طی ۷سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل وضعیت و کیفیت خودرو انجام نداده است.

دولت باید در این زمینه پاسخ‌گو باشد که چرا در طی ۷سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل وضعیت و کیفیت خودرو انجام نداده است.

رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: دولت باید در خصوص برجام نیز پاسخ‌گو باشد که چه اشتباه استراتژیکی مرتکب شده که آمریکا بدون کوچک‌ترین هزینه، از آن توافق خارج شده است و چرا اروپایی‌ها هم باید با کمال پررویی همچنان خواستار اجرای کامل برجام از طرف جمهوری اسلامی ایران باشند در صورتی که خود به تعهداتشان حتی در خصوص طرح حقیرانه اینستکس عمل نکرده‌اند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، تشریح و شفاف‌سازی در خصوص حمایت‌های انجام شده از واحدهای تولیدی و دیگر بخش‌های آسیب‌دیده از کرونا را از دیگر اهداف تهیه و تنظیم این نامه از طرف حدود ۱۳۰ نماینده مجلس بیان کرد و گفت: از فروردین ۹۷ دلار دولتی با قیمت ۴۲۰۰ تومان اعلام شده، دولت باید پاسخ‌گو باشد که تا به امروز چند میلیارد دلار با این قیمت ارائه کرده و این ارزها به چه کسانی پرداخت شده و سرنوشت این مبالغ چه شده است.