به گزارش افکارنیوز،

شهریار حیدری نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره مقابله با جریان تحریف، اظهار داشت: تذکر مقام معظم رهبری درباره ضرورت مقابله با جریان تحریف باید قابل توجه باشد چرا که قطعا جریان تحریف، با حربه «ما نمی توانیم»، «القای ناامیدی» و «نادیده گرفتن ظرفیت ها» بیشترین کمک را به تحریم ها می کند.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه، برخی بر طبل ما نمی توانیم می گویند تا بگویند تنها راه مقابله با تحریم ها عقب نشینی در مقابل دشمن است، افزود: جریان تحریف، همانند دشمن تصور می کند که تحریم می تواند اقتصاد کشور را متلاشی و ملت ایران را تسلیم کند؛ باید در مقابل جریان تحریف مقاومت و روشنگری کرد تا این جریان غرب گرا، به امید مردم برای مقابله با تحریم ها و شکوفایی اقتصاد کشور لطمه نزند.

حیدری اضافه کرد: برای مثال، دشمن خرید نفت از ایران را تحریم کرده و در همین مورد هم موفقیت کاملی نداشته است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مقابل جریان تحریف، که تمام منابع و ظرفیت های بزرگ کشور را در نفت خلاصه کرده است فرمودند که ما ظرفیت های بزرگی داریم که می تواند جایگزین نفت شود.

وی افزود: کاملا روشن است که جریان تحریف، تحریم نفت را اینگونه تفسیر می کند که راه دیگری برای خروج از بن بست در کشور وجود ندارد در حالی اهتمام به صادرات غیرنفتی و منابع مهم دیگر می تواند تحریم ها را کاملا خنثی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: توجه به تولید ملی و احیای ظرفیت های بزرگ اقتصادی کشور می تواند تحریم ها را بی اثر کند؛ باید مانع القای ناامیدی توسط کسانی که می خواهند آدرس غلط به ملت ایران بدهند، شد.