به گزارش افکارنیوز،

جعفر دهقان ، پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: متاسفانه اکثریت آثار سینمایی و تلویزیونی بعد از شیوع کرونا تعطیل شدند و به همین دلیل من هم همچون سایر همکارانم نزدیک به سه ماه است که در هیچ پروژه‌ای حضور ندارم.

اخبار چهره ها - وی درباره تعطیلی پروژه تلویزیونی « ایل دا » بعد از شیوع کرونا افزود: سال گذشته در سریال خوب «ایل دا» بازی داشتم، اتفاقا تولید بسیار خوب پیش می‌رفت اما به دلیل شیوع کرونا همه چیز تعطیل شد و هنوز هم با توجه به شرایط موجود هیچ خبری مبنی بر شروع دوباره فیلمبرداری به ما داده نشده است. البته به غیر از این پروژه در پروژه دیگری فعالیت نداشتم. ایل دا پروژه بسیار با کیفیتی است که مطمئنا با وجود کارگردانی کاربلد و گروه تولید فوق العاده اثری درخور برای مخاطبان به همراه خواهد آورد. 

بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» درباره وضعیت بد معیشت بازیگران در سه ماهه اخیر تاکید کرد: من می‌توانم ساعتها درباره مشکلات و مصیبت‌های وارده بر بازیگران صحبت کنم اما واقعاً گفتنش وقتی هیچکس برایش مهم نیست چه دردی را دوا می‌کند، هیچکس صدای مظلوم بسیاری از بازیگران مخصوصا پیشکسوتان را نمی شوند. 

وی در همین رابطه ادامه داد: متاسفانه گلایه از وضعیت موجود بازیگران تنها به گفتن ختم می‌شود زیرا اصلا کسی گوشش بدهکار حرف ما نیست، قرار بود حقوق بازنشستگی بازیگران افزایش پیدا کند اما متاسفانه در حال حاضر من به عنوان بازیگری قدیمی کمترین حقوق را دریافت می‌کنم. 

بازیگر فیلم «یتیم خانه ایران» مشکلات معیشتی بازیگران را نگران کننده خواند و اضافه کرد: پیش از کرونا حداقل بازیگران در چند پروژه کار می‌کردند و اگر چند ماه بیکار هم بودند می‌توانند با دستمزد همان کارها گذران زندگی کنند، اما طی سه ماهه اخیر همه خانه نشین شده‌اند، زندگی ما بازیگران هم خرج دارد و وقتی کاری نیست چطور باید از پس هزینه ها بر آمد؟. چرا هیچ مسئولی طی این سه ماه تعطیلی حال بازیگران را نپرسیده است، آیا اصلا می‌دانند بسیاری از بازیگران ما در چه شرایط بدی زندگی می‌کنند. 

وی ادامه داد: وزارت ارشاد و خانه سینما می‌توانستند در وضعیت فعلی در کنار بازیگران باشند اما متاسفانه هیچ کمکی به ما نشده است، شاید همه فکر می‌کنند که هنرمندان وضعیت مالی خوبی دارند اما به واقع به جز عده انگشت شماری اکثر هنرمندان وضعیت مالی بدی دارند. 

بازیگر فیلم «بوی پیراهن یوسف» در همین رابطه افزود: ما همیشه امیدمان به خداست، از خدا یاری می گیریم، شاید زندگی‌مان به مو بند است اما به یاری خدا هیچگاه پاره نمی‌شود، اما به واقع هستند بازیگرانی که طی سه ماه گذشته شرایط نگران کننده‌ای دارند، از مسئولین فرهنگی خواهش می‌کنم که به این دسته از هنرمندان نگاه کنند. 

وی با اشاره به تعریف نشدن درست بازیگری به عنوان یک شغل در سینمای ایران ادامه داد: باور کنید که بازیگری یک شغل است اما نمی‌دانم چرا این شغل هیچگاه به طرز درستی تعریف نمی‌شود تا بتواند دارای مزایای خاص خود شود، در حال حاضر من بازنشسته هستم اما باور کنید حقوقم پول بنزین ماشینم را هم تامین نمی‌کند، تا چه زمانی ما باید از وضعیت موجود گلایه کنیم و هیچکس هم به حرفمان گوش نکند؟.

جعفر دهقان خاطرنشان کرد: درد و دل بازیگران زیاد است، به شخصه یک بازیگر بازنشسته هستم، اما وقتی از پس هزینه‌های زندگی بر نمی‌آیم مجبورم تا جایی که توان دارم بازی کنم، امیدوارم وضعیت فعلی تمام شود تا بتوانیم حداقل کار کنیم، وقتی از ما حمایتی نمی‌شود تنها با کار کردن می‌توانیم گذران زندگی کنیم.