به گزارش افکارنیوز،

رضا شفیعی تهیه کننده سریال « سرباز » در گفت‌وگو با میزان پیرامون واکنش‌ مخاطبان در مورد سریال «سرباز» گفت: سریال سرباز به لحاظ فرم شباهتی به سایر سریال‌های دیگر ماه مبارک رمضان نداشت لذا با واکنش‌های مختلفی نسبت به سریال‌های ماه رمضان روبرو شد، با این حال معتقدم سریال «سرباز» در نوع خودش تجربه‌ای ارزشمند بود.

اخبار چهره ها - وی در همین راستا ادامه داد: برای تعیین ارزش یک سریال تعداد مخاطب، معیار مناسبی نمی‌تواند باشد و باید در نظر داشت که نگاه مخاطب تنها یکی از شاخص‌های خوب برای تعیین ارزش یک سریال محسوب می‌شود، این مهم با توجه به در نظر گرفتن زمان پخش سریال «سرباز» و ایام ماه مبارک رمضان قابل توجه است، زیرا سریال سرباز ریتمی متفاوت نسبت به سریال‌های دیگر داشت.

شفیعی به توصیف سریال‌های ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود: قصه و ریتم سریال‌های ماه مبارک رمضان عموما ریتم تندی دارند و قصه گویی آنان نیز شیوه خاص خود را دارد لذا قرار گرفتن سریال سرباز در کنار سایر سریال‌ها مقایسه‌ نادرستی محسوب می‌شود.

تهیه کننده سریال «سرباز» با اشاره به زمان پخش این سریال بیان کرد: من در ابتدا با پخش سریال «سرباز» در ماه مبارک رمضان مخالف بودم اما تشخیص مدیران صدا و سیما بر پخش این سریال در ماه مبارک رمضان از شبکه سوم سیما بود از طرفی نوع بیان جدید سریال برای مخاطب به ظاهر نا آشنا بود و همین امر سبب شد تا به راحتی در قسمت‌های نخست مخاطبان نتوانند با آن همراه شوند و جذابیتی نیز برایشان نداشته باشد و حتی ممکن است احساس کم فروشی کرده باشند، اما در ادامه راه متوجه پیام‌های خاص سریال «سرباز» شدند.

وی تصریح کرد: سریال «سرباز» شاخص‌های خاص خود را داشت. تجربه من نشان می‌دهد که وقتی سریال موفقی برای مدتی روی آنتن قرار می‌گیرد بهتر دیده می‌شود و در عین حال مخاطب خود را از دست نمی‌دهد، این نوع سریال‌ها عموما بسیار خوش می‌درخشند به عنوان مثال هنگامی که سریال «جراحت» به روی آنتن رفت و پشت سر آن سریال «وضعیت سفید» به نمایش گذاشته شد توانست رنج بالایی از مخاطب را به خود جذب کند، زیرا پیش از این سریال اول توانسته بود قدرتمند وارد شود و در ادامه سریال بعدی توانست با کمی تفاوت مخاطبان را از آن خود کند.

شفیعی مضمون سریال « سرباز » را مورد بررسی قرار داد و ابراز کرد: سریال «سرباز» به موضوعات روز جامعه پرداخته است موضوعاتی از قبیل جوانان، سبک زندگی، زندگی زناشویی و آموختن مهارت که در جای خود جذاب است پرداخت، همچنین این مجموعه تا حدود زیادی مخاطب را با موضوعات روز جامعه که عموما با بی توجهی از کنار آن‌ها عبور می‌کنیم روبرو کرد، این امر نشان می‌دهد که دغدغه زندگی مردم برای ما مهم بود و سریال «سرباز» به آن با دیدی متفاوت نگاه کرد.

تهیه کننده سریال «سرباز» تحقیق و پژوهش را در تولید مجموعه بسیار پر رنگ دانست و ابراز کرد: برای تمام سکانس‌های سریال سرباز تحقیقات روانشناسی انجام شد تا مخاطب را با شیوه‌ای متفاوت با خود همراه و نگاه آنان را متوجه بُعد دیگر زندگی امروزی کند.

وی به سخنان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر مهارت آموزی و کسب تجربه در دوران سربازی اشاره و تاکید کرد: در دیدار نیرو‌های مسلح با مقام معظم رهبری ایشان تاکید ویژه‌ای بر مهارت آموزی و کسب تجربه در جوانان طی دوران سربازی داشتند، ایشان بزرگترین معضل جامعه امروز را اشتغال دانستند، حال چنانچه نیرو‌ها و پتانسیل‌های موجود در جوانان امروز بتواند در طول دو سال به مهارت آموزی در رشته‌های مورد علاقه و یا تحصیلات مبدل شود زمان اتمام سربازی با ارتشی از سربازان مهارت دیده و توانمند که نقشی موثر در آبادانی کشور می‌توانند داشته باشند مواجه خواهیم بود.

شفیعی ابراز کرد: وقتی نوجوانان بزرگ می‌شوند و پس از گذراندن تحصیلات به جمهوری اسلامی تقدیم می‌شوند پس انتظار می‌رود وارد عرصه جدید شده و آمادگی بیشتری برای کسب تجربه و مهارت پیدا کنند در این زمینه، اما ما به عنوان فیلمساز وظیفه خاصی داریم و قرار است به جای ایراد گرفتن از مشکلات موجود، رویکرد و راهکاری مناسب را پیش پای جوانان که مخاطبان ما محسوب می‌شوند قرار دهیم، لذا تلاش می‌کنیم تا به آنان نشان دهیم که حقوق خود را مطالبه کنند.