به گزارش افکارنیوز،

طبق درخواست تهیه کننده «شنای پروانه» و موافقت شورای صنفی نمایش مدیر اداره نظارت و ارزشیابی اکران این فیلم از چهارشنبه ۲۵ تیر ماه متوقف می‌شود و عوامل فیلم، این توقف را به همه پزشکان و پرستارانی که در جدال با ویروس کرونا هستند، تقدیم کردند.

اخبار فرهنگ و هنر - رسول صدر عاملی تهیه کننده اولین فیلم سینمایی محمد کارت با تایید این خبر گفت: در حال رایزنی با وزارت بهداشت بودیم تا شرایطی فراهم کنیم کادر درمانی بیمارستان‌های درگیر با کرونا به دعوت ما رایگان به تماشای فیلم بنشینند و حالا با شرایط پیش آمده، بگونه‌ای شده که بهتر دیدیم توقف نمایش فیلم را به آن‌ها تقدیم کنیم و امیدوار باشیم در اکران مجدد این مدافعان سلامت اینقدر فراغت داشته باشند و سرشان خلوت شده باشد که با آرامش به دیدن فیلم بیایند.

 وی یادآور شد: سه هفته پیش که ما اکران « شنای پروانه » را آغاز کردیم، واگیری بیماری این همه زیاد نبود و تعداد فوت شدگان هم وطنمان حدود سی نفر بود، اما تصور نمی‌کردیم در فاصله کمتر از دو هفته، ناگهان اینقدر افزایش بیمار و فوت شده داشته باشیم.

صدرعاملی تصریح کرد:به هرحال منتظر می‌مانیم تا وقتی این ویروس کنترل شد و امنیت خاطر برای تماشاگران به وجود آمد، اکران مجدد فیلم را در سراسر کشور فراهم می‌کنیم که امیدوارم این فرصت بعد از دهه اول محرم فراهم شود.