حمید مطهری در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس با سایپا در هفته شانزدهم لیگ برتر اظهار داشت: باید قهرمانی نیم فصل که برای ما جزو اهداف کوتاه مدت ولی با ارزش بود به روح علی و مهرداد و سه هوادارامان که پس از فینال لیگ قهرمانان جان خود را از دست دادند، تقدیم کنم. قهرمانی نیم فصل را به هوادارامان تبریک می گویم اما این شروع خوب باید با پایان بهتری همراه شود. بازی کردن در نیم فصل دوم مثل رانندگی در شب می ماند و باید نهایت تمرکز و دقت را به کار بگیریم.

وی افزود: کوچک ترین اشتباه ما را تنبیه کرده و از مسیر قهرمانی دور می کند. به همین دلیل باید با تمرکز و دقت بیشتر کارمان را جلو ببریم زیرا سرعت و شتاب در نیم فصل دوم به کار ما نمی آید و باید دقت بیشتری داشته باشیم. پس از بازی با گل‌گهر دو روز تعطیلی دادیم زیرا بازیکنان ما در این مدت استراحتی نداشتند. بچه‌ها با این دو روز از لحاظ ذهنی و روانی بازسازی شدند.

مربی پرسپولیس ادامه داد: بچه ها در هفته قبل فوق‌العاده تمرین کرده و زحمات زیادی کشیدند. خیلی با انگیزه بودند و امیدوارم بیشتر از این تلاش و و انگیزه را در دیدار با سایپا ببینیم. کار سختی در ادامه لیگ داریم و امیدوارم بازی خوبی شود. دو سال در باشگاه سایپا کار کردم و جایی است که تشکیلات و ساختار دارد و خیلی منظم کار می کند. 

مطهری افزود: سایپا گروه فنی خوب و قابل احترامی دارد و تیم دونده  و جنگنده‌ای است. با نهایت انگیزه مقابل ما ظاهر می شوند. سعی می کنیم پس از ارائه فوتبال خوب، قابل احترام و تاکتیکی سه امتیاز را هم به دست آوریم. 

وی با اشاره به نقل و انتقالات پرسپولیس گفت: بیرون از تیم در فضای مجازی و رسانه‌ها خیلی درباره نقل و انتقالات از من، یحیی گل محمدی و کادرفنی سوال می کنند. این بحث برای هواداران خیلی مهم است اما برای کادرفنی مهم تر است. وظیفه باشگاه است که بتواند این لیست را تهیه کند. در نیم فصل دوم آسیب دیدگی ها و مشکلات دیگری وجود دارد که خیلی شرایط را سخت می‌کند.  سعی می کنیم در 3-2 پستی که نیاز به تقویت داریم بازیکن جذب کنیم.

مربی پرسپولیس درباره رمز موفقیت این تیم در نیم فصل اول تصریح کرد: مهم ترین نکته همدلی و یکدست بودن تیم ما است. بازیکنان، کادرفنی و مدیریت باشگاه یکدست بوده و یک هدف مشترک را دنبال می کنند و آن هم قهرمانی است. بازیکنان ما به وظیفه خود عمل کرده و سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند بهترین شرایط را داشته باشند.

مطهری ادامه داد: آنها سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند در تمرینات بیشترین انرژی را بگذارند و کادر فنی هم تمام وقت در اختیار بچه‌ها و باشگاه پرسپولیس است. این مجموعه به بهترین شکل کار خود را انجام می‌دهد که سبب شد قهرمانی نیم فصل برای ما رقم بخورد و امیدوارم در نهایت بتوانیم قهرمان کل فصل شویم.

وی در مورد نفرات محروم و مصدوم در بازی با سایپا توضیح داد:‌ از این بابت مشکلی نداریم اما با توجه به این که تاکنون پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس باز نشده، احتمال دارد مهدی ترابی را در اختیار نداشته باشیم، البته امیدوارم تا فردا اتفاق دیگری رخ بدهد و بتوانیم از این بازیکن هم استفاده کنیم.

مربی تیم پرسپولیس در باره آخرین وضعیت جذب شهریار مغانلو عنوان کرد: طبق لیست ارائه شده به باشگاه شهریار مغانلو هم جزو نفرات مدنظر ما است، باشگاه مشغول پیگیری است و امیدوارم مدیران باشگاه موفق باشند و بتوانند این بازیکن را جذب کنند.

مطهری ادامه داد:  تمام بازیکنان پرسپولیس شخصیت قهرمانی دارند و بازیکنانی هم که کادر فنی انتخاب می‌کند باید این خصوصیت را داشته باشند تا بتوانند با توجه به شخصیت قهرمانی خود برای کسب این عنوان جنگجو باشند. شهریار مغانلو یکی از این نفرات است، امیدوارم باشگاه پرسپولیس در این ماجرا موفق  عمل کند.

وی درباره دیدار با مس نوین کرمان در جام حذفی توضیح داد: در فوتبال امروز همه تیم‌ها بهم نزدیک شده‌اند و نمی‌توان نتایج را پیش بینی کرد. تیم انتهای جدولی تیم صدرنشین را شکست می‌دهد، زیرا مسائل تاکتیکی بهم نزدیک است. مس نوین هم تیم قابل احترامی است.

مربی پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: فکر می‌کنم باشگاه مس سه تیم در رده‌های مختلف دارد و با توجه به شرایط و ساختار خوب خود، هزینه زیادی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. مشغول رصد تیم مس هستیم تا از زوایای مختلف این حریف را شناسایی کرده و در بازی حذفی هم موفق شویم. البته با توجه به حضور در 4 جام که یکی از آنها اصلی است باید پرسپولیس را هم تقویت کنیم.

مطهری درباره برنامه‌های پرسپولیس برای دیدار با سایپا با توجه به ثبت نتیجه تساوی در بازی رفت دو تیم گفت: شروع کار ما در این فصل مقابل سایپا بود، هیچ گاه دنبال عذر و بهانه نیستیم و در آن مسابقه هم از لحاظ تاکتیکی و فنی نمایش خیلی خوبی داشتیم. موقعیت‌های زیادی هم ایجاد کردیم که نتوانستیم از آنها خوب استفاده کنیم. البته در آن مسابقه زمین ورزشگاه شهید دستگردی از لحاظ کیفیت و سفتی زمین کار ما را مشکل کرد و چندان هموار نبود. در نهایت سعی کردیم کارهای فنی خود را روی زمین عملیاتی و اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: سایپا تیم خیلی خوبی است و توانست با این تفکر مقابل ما ظاهر شود که بتواند امتیاز کسب کند. باید پلن‌های مختلفی داشته باشیم که بتوانیم 3 امتیاز را به دست آوریم.