علیرضا منصوریان بعد از شکست یک بر صفر مقابل مس رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازی بسیار خوبی بود. اکثر بازی‌های ما با مس رفسنجان باعث می شود که عیارمان را خوب پیدا کنیم. فارغ از هرنتیجه‌ای که به دست می آید. وقتی بازنده می‌شوید ایردهایتان را بهتر پیدا می‌کنید. تیم ما دیر بسته شد و دیر تمرینات را شروع کردیم ولی عیار خوبی از بازیکنان دیدم. بخصوص در این زمین نامناسب. بضاعت مالی ما کم است اما بضاعت فنی بازیکنان ما خوب است.

وی افزود: اولین بازی رسمی دوستانه ما امروز برگزار شد. بازیکنان باید زیر فشار محکم قرار می‌گرفتند. یک تیم هم متشکل از بازیکنان جوان 18 ساله در آبادان جا گذاشته‌ایم. از تیم خیلی راضی هستم امسال باید کارمان را خیلی جمع و جور انجام بدهیم. یک بازی دوستانه با تیم رضا عنایتی داریم و فردا هم یک بازی دوستانه با تیم ویستا توربین، برای بازیکنانی که امروز بازی نکرده‌اند خواهیم داشت. در کل با سه چهار بازی دوستانه وارد مسابقات لیگ برتر خواهیم شد. البته از بازی امروز تیم خیلی راضی هستم. باید منسجم تر باشیم زیرا شاکله تیم مان حفظ شده است البته از تیم راضی هستم. 

ما برای هیچ تیمی بازی نمی کنیم

وی افزود: مقابل مس رفسنجان دو سه موقعیت خوب گلزنی را از دست دادیم و حریف هم دو سه موقعیت خوب از دست داد. شیب تمرینات ما پرفشار است و سعی می کنیم روز 27 مهر تیمی قبراق را وارد مسابقات کنیم که بعد از سه هفته ظاهرا دوباره 45 روز مسابقات تعطیل می شود که در آن زمان هم فرصت تمرین داریم. در هفته اول باید با ذوب آهن و بعد با تراکتور بازی کنیم که هر دو تیم خیلی زودتر از ما تمریناتش را شروع کرده اند و ذوب آهن 7-8 بازی تدارکاتی داشته است. با این حال سعی می کنیم تیم را به خوبی آماده مسابقات کنیم.

سرمربی نفت آبادان در مورد اینکه هر تیمی با شما بازی دارد بعد با استقلال بازی خواهد کرد و شما در لیگ به طور غیرمستقیم به استقلال کمک می‌کنید؛ اظهار داشت: ما فقط به تیم خودمان کمک می‌کنیم برای هیچ تیمی بازی نمی‌کنیم. با علم بر اینکه استقلال من را به فوتبال کشور معرفی کرده است و مدیونش هم هستم اما فرقی نمی‌کند کدام تیم قبل و بعد با استقلال بازی کند سوالت جالب نبود

منصوریان در مورد هدف گذاری نفت آبادان در لیگ برتر آینده عنوان کرد: هدف گذاری ما اگر برمبنای بضاعت مالی باشد هدف گذاری جالبی نخواهد بود اما اگر بر اساس توقع مردم شهر آبادان باشد حداقل  به دنبال این هستیم که یک رتبه نسبت به فصل گذشته در جدول لیگ بهتر باشیم و هواداران نفت آبادان تیم را چه با بضاعت مالی خوب و چه با بضاعت مالی پایین با صلابت می‌خواهند

منصوریان در مورد اینکه معمولا شرایط مالی باشگاه چگونه خواهد بود، گفت: امسال شروع کارم را با تغییراتی در کار مربیگری ایجاد کرده‌ام و دخالتی درحوزه‌های دیگر نخواهم داشت.  در مورد بضاعت مالی هم باید بگویم مسئولان رده بالا شرکت بخصوص رئیس پالایشگاه آبادان به دنبال فراهم کردن منابع مالی هستند.با این حال تمرکزمان بر روی تیم است و آنچه دست به نقد است به تیم کمک می‌کند. تلاش می‌کنیم به صورت پلکانی تیم مان سیر صعودی بگیرد.

وی در مورد اینکه چند درصد از تیمش را بسته گفت: فهرست بزرگسلان ما جا دارد و و فقط فهرست بازیکنان زیر 23 سال و امیدهایمان تکمیل  است. ولی اگر باشگاه با 2-3 بازیکن فصل قبل به توافق برسد؛ مثل بغلانی و حنفی خواسته‌هایشان را برآورده کند شرایط بهتری خواهیم داشت.