به گزارش افکارنیوز،

پرسپولیس امسال تهاجمی‌ترین تیم لیگ بوده و در همه بازی‌ها حداقل یک گل را به ثمر رسانده است. با این وجود اشتباهات بچگانه در ساختار دفاعی باعث شده آنها امتیازات زیادی را از کف بدهند. تا پیش از بازی دیروز برابر فولاد، قرمزها در نیم‌فصل دوم 8 گل زده بودند، اما در عوض 6 گل هم دریافت کرده بودند که اصلا برای یک تیم مدعی جالب نیست. این هفته‌ها در مورد نقش منفی بازیکنانی مثل سوشا مکانی، نورمحمدی، بابک حاتمی و لوبانف زیاد حرف زده شده، اما انگار همیشه قسمت است که یک نفر قسر در برود؛ محسن بنگر! مدافع کهنه‌کار سرخپوشان که با نمایش تعصب به خوبی توانسته دل هواداران را به دست بیاورد، از نظر فنی اصلا فصل خوبی را پشت سر نمی‌گذارد. این مطلب مروری است بر اشتباهات عجیب و پرشمار بنگر در 19 هفته ابتدایی لیگ برتر؛ بازیکنی که شاید ابتدای فصل چندان مورد نظر برانکو نبود و با این وضعیت، احتمالا در پایان فصل باید از جمع قرمزها جدا شود.

 

هفته اول

نخستین مسابقه سرخپوشان در لیگ پانزدهم، شاید یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های عمر محسن بنگر بود. مدافع 36 ساله پرسپولیس در بازی با پدیده مرتکب انواع و اقسام اشتباهات شد. او روی یک گل جا ماند و روی گل دیگر پدیده هم ظرف سه ثانیه دو اشتباه مرگبار در محوطه جریمه مرتکب شد. بنگر در این مسابقه به اندازه‌ای ضعیف بود که برانکو او را نیمکت‌نشین کرد و تا هفته چهارم هم به زمین نفرستاد.

 

هفته چهارم

بنگر این بار بیشتر از آنکه چوب بی‌دقتی‌اش را بخورد، قربانی بدشانسی شد. واضح بود که در دقیقه 90 بازی با ذوب‌آهن فغانی در اعلام هند پنالتی او دچار اشتباه شده، چرا که توپ به سینه محسن خورده بود. با این وجود او لحظاتی بعد به شکلی ناشیانه روی گلر ذوب خطا کرد تا هم وقت را از بین ببرد و هم از زمین اخراج شود.

 

هفته هشتم

در این هفته هم بنگر روی به ثمر رسیدن تک گل صبا صددرصد مقصر بود. در حالی که او با تایمینگ غلطش شیرجه زده بود تا توپ را با ضربه سر دفع کند، محمد قاضی یک ثانیه زودتر توپ را زیر طاق فرستاد. بقیه پرسپولیسی‌ها تمام طول بازی را جنگیدند تا توانستند گل مساوی را بزنند و از شکست بگریزند.

 

هفته نهم

به بازیکن سیاه‌جامگان پاس گل داد! در حالی که پرسپولیسی‌ها دو بر صفر از حریف پیش بودند، بنگر روی یک اوت دستی توپ را به ناشیانه‌ترین شکل ممکن پیش پای بازیکن تیم مشهدی انداخت تا فاصله به حداقل برسد و 10 دقیقه آخر مایه عذاب هواداران شود.

 

هفته یازدهم

سهل‌انگاری بنگر در داربی هم کار دست پرسپولیس داد. در شرایطی که سرخپوشان از نظر فنی در وضعیت بهتری نسبت به حریف دیرینه بودند، استقلال روی یکی از معدود حملاتش گل نخست بازی را زد. در اولین دقایق نیمه دوم بازی، خسرو حیدری توپ را از راست ارسال کرد و در شرایطی که نه نورمحمدی یارش را گرفته بود و نه بنگر، جابر انصاری از پشت شماره شش قرمزها بیرون آمد و دروازه را باز کرد.

 

هفته دوازدهم

نقطه اوج خوش‌شانسی پرسپولیس و محسن بنگر در این هفته بود. در مسابقه یکطرفه‌ای که طارمی یک گل زد و 5 گل نزد، بنگر در دقایق پایانی یک پشت پای بسیار ناشیانه به بازیکن استقلال اهواز انداخت که می‌توانست پنالتی باشد. شاید اگر داور از این صحنه نمی‌گذشت، دو امتیاز کلیدی دیگر از کف سرخپوشان می‌رفت و قطار این تیم از مسیر رو به رشدش منحرف می‌شد.

 

هفته شانزدهم

بنگر که در بازی قبلی‌اش در استادیوم ثامن به بازیکن حریف پاس گل داده بود، این بار خودش شخصا زحمت کشید و دروازه را باز کرد. در اوج دقایقی که پرسپولیسی‌ها روی دروازه پدیده فشار می‌آوردند و به دنبال گل پیروزی بودند، بنگر روی یک ضربه ایستگاهی دروازه تیم خودی را باز کرد.

 

هفته هجدهم

در شرایطی که بازی یک بر صفر به سود سپاهان پیش می‌رفت، بنگر به پیش پا افتاده‌ترین شکل ممکن وقتی اصلا توپی در کار نبود روی خلعتبری مرتکب خطای پنالتی شد، گرچه از خوش‌شانسی او داور این صحنه را ندید. شاید اگر این پنالتی اعلام می‌شد، پرسپولیس دست خالی از این مسابقه بیرون می‌رفت.

 

هفته نوزدهم

محسن بنگر در میکسدزون فولادشهر فاش کرد کامیابی‌نیا برای گرفتن ضربه پنالتی از او جان بچه‌اش را قسم داده؛ یک اظهارنظر بی‌موقع که بحران جدیدی برای سرخپوشان به وجود آورد. بنگر اما برای اینکه به پیروزی پرسپولیس کمک کند، نیازی به زدن پنالتی نداشت. کافی بود او اجازه نمی‌داد در دقیقه 92، یار مستقیمش بیرون بیاید و مثل آب خوردن گل مساوی ذوب‌آهن را بزند. این چندمین بار است که آقای شماره شش روی توپ‌های ارسالی از کناره‌ها دچار اشتباه می‌شود؟