به گزارش افکارنیوز،

محمود فکری که در این فصل هدایت نفت مسجد سلیمان در لیگ یک را بر عهده دارد، توانسته تیمش را تا پایان هفته ی پنجم صدرنشین نگه دارد. مسجدسلیمانی ها که چهار برد و کلین شیت های پیاپی را تجربه کرده بودند، در این هفته و دیداری خارج از خانه به تساوی یک بر یک مقابل آلومینیوم اراک دست یافتند. در همین رابطه با فکری گفتگویی داشتیم البته مرور صحبت های او در مورد شرایط این روزهای استقلال نیز خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید:

بعد از چهار برد، این بار در دقایق پایانی از شکست نجات پیدا کردید.

ما لیگ را خیلی خوب آغاز کرده ایم و این هفته مهمان تیمی بودیم که خیلی سخت کوش بود و می خواست به هر قیمتی شده این بازی را ببرد. البته این خواستن به بیرون زمین هم کشیده شد بود و متاسفانه آقایان شرایطی را رقم زدند که مایه ی تاسف بود. اینکه برای به دست آوردن سه امتیاز دست به هرکاری بزنید، اصلا جالب نیست!

یعنی بازی بار فنی نداشت؟

چرا تیم من فوتبال روان و خوبی را به نمایش گذاشت و با اینکه حدود 80 دقیقه از حریف عقب بودیم، توانستیم به بازی برگردیم و یک امتیاز ارزشمند کسب کنیم. به نظرم در بازی بیرون از خانه نتیجه ی خیلی خوبی گرفتیم. مهمتر از بار فنی بازی باید بگویم بازیکنان من به شخصیت تیمی خود رسیده اند و آنها تحت هیچ شرایطی نمی خواهند بازنده باشند. ما به بلوغ تاکتیکی رسیده ایم و باید این روند را حفظ کنیم.

شما بهترین خط دفاعی را دارید اما در خط حمله شرایط ایده آل نیست.

ما در 5 بازی تنها یک گل دریافت کرده ایم و چهار بازی کلین شیت داشته ایم. سازمان دفاعی تیم ما به خوبی شکل گرفته و هماهنگی زیادی بین بازیکنان در این بخش وجود دارد؛ اما واقعیت این است که در ساختار حمله اصلا توقعاتم برآورده نشده. گاهی تصور می شود تیم ما فقط به سه امتیاز  فکر می کند اما اینطور نیست و ما به فوتبال هجومی و تماشاگرپسند اعتقاد داریم. ما در 5 بازی تنها 7 گل به ثمر رسانده ایم که از این تعداد 4 گل را مهاجمان مان زده اند. امیدوارم در ادامه کار روند گلزنی مان نیز بهتر از این شود.

نتایج شما توقعات را از تیم تان بالا برده، چه برنامه ای برای حفظ روند خوب تیم دارید؟

بازیکنان ما این توانایی را دارند که در هر بازی با سه امتیاز از زمین مسابقه خارج شوند، چه در بازی داخل خانه و چه در بازی هایی که مهمان هستیم. این همان شخصیت تیمی بود که گفتم. من در همه ی بازی ها به شاگردانم متذکر می شوم که هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و رتبه ی تیم ها در جدول تعیین کننده نیست. باید برای هر بازی برنامه داشته باشیم.

به نظر می رسد در جام حذفی هم حضور جدی خواهید داشت.

ما با تمام توان مان در جام حذفی بازی خواهیم کرد و امیدوارم در آنجا هم بتوانیم موفقیت مان را تکرار کنیم. ما می توانیم شگفتی ساز جام حذفی باشیم.

اگر در جام حذفی به استقلال برسید، با همین تیم حریف منصوریان می شوید؟

من که امیدوارم  به استقلال نخوریم! (با خنده) ولی اگر بار فنی تیم مان را بررسی کنید متوجه می شوید که بازیکنان ما قابلیت های زیادی دارند و در دیدار با تیم های لیگ برتری انگیزه ی آنها مضاعف می شود. به نظرم نفت مسجد سلیمان توانایی شکست این استقلال را دارد.

این استقلال؟

خب استقلالی که الان می بینم جز نام استقلال و هوادارانش، چیزی از آن باقی نمانده!

گیر کار کجاست؟ 

استقلال امروز یک دیدار حساس با ذوب آهن دارد و یکی از نیازهای جدی تیم در حال حاضر تمرکز است ولی خیلی خنده دار است وقتی می بینید در این شرایط مدیریت، کادر فنی و بازیکنان تیم تا ساعت 2 نیمه شب پای برنامه 90 می نشینند و با هم بحث می کنند! حالا بازهم می پرسید گیر کار کجاست؟

برای بیرون رفت از شرایط فعلی چه باید کرد؟

فقط و فقط استقلال باید ببرد.شرایط آنقدر واضح است که هر آدم غیرفوتبالی و غیرمتخصصی هم می داند راه علاج چیست. هم مدیریت و هم کادر فنی بهتر از هر کسی می دانند که باید چه کار کنند! بهتر است کمی هم به غرور هواداران مان فکر کنیم. همه چیز پول نیست و نباید به هر قیمتی برای ماندن دست و پا بزنیم. من 20 سال به عنوان بازیکن و مربی در استقلال بوده ام و دلم برای تیمم می سوزد وقتی می  بینم در وضعیت تیم اینطور بی برنامگی است. در این اوضاع بلبشو، رشته ی کار از دست مدیریت و کادر فنی خارج شده و هرکسی ساز خودش را می زند.

شاید برای همین بود که هیئت مدیره در مورد بازیکنان و کادر فنی تصمیماتی گرفت؟

اصلا متوجه نمی شوم این رفتارها چه معنایی دارد! چرا باید مدیریت در کار فنی تیم دخالت کند؟

به لحاظ فنی و بازیکن، جنس تیم را جور می بینید؟

استقلال کم بازیکن ندارد، آنها برای پست های مختلف بازیکن دارند ولی وقتی فضای تیم خراب باشد، بازیکن رئال مادرید هم نمی تواند یک درصد از توانایی هایش را به نمایش بگذارد.

حاضر هستید همین استقلال را تحویل بگیرید؟

اگر در خودم ببینم که کمکی از دستم بر می آید، اصلا رتبه تیم برایم مهم نخواهد بود. شاید ته دلم دوست داشته باشم که روزی برسد و من بنشینم روی نیمکت استقلال، ولی نه به هر قیمتی! وقتی می بینم منصوریان این طور تحت فشار است، دلم می سوزد و نمی خواهم سرمایه سوزی شود. من هفته ها قبل گفته که هیچ کس بهتر از علی نمی داند که چه کاری به صلاحش است.

اگر روزی شما در این شرایط تحت فشار قرار بگیرید، چه می کنید؟

آقا خدا نکند! (می خندد) شرایط خیلی بد و وحشتناکی است! من نمی گذارم اصلا کار به اینجا بکشد و خیلی پیش تر از اینها استعفا می دهم.