به گزارش افکارنیوز،

حسن روشن درباره پیروزی یک بر صفر استقلال مقابل پرسپولیس در دربی 85 اظهار داشت: بازی خوبی را مشاهده نکردیم و استرس زیادی بر دو تیم حاکم بود. با انتقال روزبه چشمی به دفاع، معلوم بود که استقلال به مشکل می‌خورد. اگر پادوانی را در این بازی در اختیار داشتیم و چشمی در خط هافبک بازی می‌کرد، به مراتب برای استقلال بهتر بود.

وی در مورد عقب کشیدن استقلال در نیمه دوم و حملات سرخپوشان در این نیمه تصریح کرد: معمولاً همین‌گونه است. در همه دربی‌ها تعادلی وجود دارد که تا تیمی به گل می‌رسد، تلاش می‌کند نتیجه را حفظ کند و بازی را به پایان برساند. تیمی هم که گل خورده، برای جبران سعی می‌کند. همه تعویض‌های شفر که تنها برای اتلاف وقت بود و برای تغییر تاکتیک نبود، نشان داد که او از نتیجه راضی است.

پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان اینکه هواداران استقلال برای فصل بعد راحت شدند،‌ گفت: اکنون مهم نیست استقلال در جدول چندم شود. پرسپولیسی‌ها قهرمان لیگ شده‌اند و یک نوع کُری می‌خوانند، استقلالی‌ها هم  با پیروزی در دربی، نوع دیگر کُری می‌خوانند. در مجموع شرایط عادلانه بود! البته باید قهرمانی لیگ برتر را به پرسپولیس تبریک بگویم.

روشن با انتقاد از صحبت‌های مسئولان پرسپولیس که می‌خواستند پس از این بازی جشن قهرمانی بگیرند، خاطرنشان کرد: این موضوع پرسپولیس را خیلی عذاب داد. این مسئله جشن قهرمانی،‌ به پرسپولیسی‌ها غرور داد و آنها با خود گفتند که ما قهرمانیم! در سال 54 که در استقلال بودم، آخرین بازی ما مقابل پرسپولیس بود. ما چهار امتیاز از این تیم جلو بودیم، اما مقابل این تیم 2 بر یک شکست خوردیم. آنها از پیروزی در دربی خوشحال بودند و ما هم قهرمان شدیم. این فکر باعث می‌شود تیم عقب بیفتد.

وی با اشاره به عملکرد نه چندان خوب سرخپوشان در دربی 86 اظهار داشت: پرسپولیس اگر بازی همیشگی خود را مقابل استقلال ارائه می‌کرد و استرسی نداشت،‌ شاید برای استقلال مشکل‌سازتر می‌شد.

پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان اینکه پیروزی در دربی از لحاظ روحی می‌تواند به آبی‌پوشان کمک کند، گفت: با این حال، متأسفانه در این شرایط دچار غرور می‌شویم که این غرور باید کنترل شود. چند بازیکن استقلال در این بازی مصدوم شدند که قطعاً‌ به بازی‌های بعدی تیم در لیگ قهرمانان آسیا نمی‌رسند.

روشن در این باره که به نظر می‌رسد شفر با تیم ابتدای فصل منصوریان نتایج خوبی کسب می‌کند، تصریح کرد: به جز تیام که به تازگی به استقلال اضافه شده است، بقیه بازیکنان از ابتدای فصل در استقلال حضور داشتند. منصوریان این تیم را بست، اما نتوانست از آن استفاده کند. بزرگ‌ترین مشکل او، پذیرفتن مک درموت به‌عنوان دستیار در کنار خود بود که این مربی نتوانست تیم را از لحاظ جسمی آماده کند.

وی با اشاره به اهمیت شرایط بدنی بازیکنان در فوتبال خاطرنشان کرد: در فوتبال دو مسئله خیلی مهم است؛ یکی شرایط بدنی و دیگری شرایط روحی بازیکنان. این همه مصدوم در ابتدای فصل روی دست استقلال ماند و نتایج مطلوبی هم کسب نکرد. عامل سوم مهم در تیم، بازیکنان هستند. آنها یا می‌خواهند در استقلال بمانند یا اینکه به تیم دیگری بروند. اگر استقلال در همان رده چهاردهم جدول باقی می‌ماند، قیمت بازیکنان تیم دیگر یک میلیارد تومان نبود. آنها باید ثابت کنند بازیکنان خوبی هستند، اما اوایل فصل به خوبی از آنها استفاده نشد.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می‌کند نتایج مطلوب استقلال می‌تواند در ادامه لیگ قهرمانان آسیا به این تیم کمک کند یا خیر، اظهار داشت: این‌ها آکادمی ندارند و مجبورند دوباره بازیکن بخرند. پرسپولیس هم همین شرایط را دارد و قطعاً‌ به مشکل خواهد خورد.

«نه فقط استقلال، بلکه هیچ‌کدام از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه نمی‌گیرند»، روشن با بیان این جمله به تسنیم گفت: تجربه ثابت کرده نمی‌توانیم به مراحل پایانی این رقابت‌ها راه یابیم. ما زیرساخت‌های لازم را نداریم. عربستان هم که در کسب میزبانی زورش به ایران رسید. دیروز هم تاج خیلی خوشگل صحبت کرد (!) و گفت میزبانی حق ماست. مدیران فیفا می‌دانند که این حق را داریم، اما فیفا مستقیماً نمی‌تواند در این خصوص تصمیم بگیرد. مدیران فیفا هم می‌گویند نظر ما مثبت است،‌ اما کنفدراسیون فوتبال آسیا باید نظر قطعی را بدهد.

وی در مورد پرتاب سنگ و نارنجک توسط هواداران دو تیم تصریح کرد: گفته بودیم که تماشاگران در این بازی رعایت کنند، اما خوب شد که نارنگی پرتاب شد و تماشاگران با توپ و تانک به ورزشگاه نیامدند!