به گزارش افکارنیوز،

در ادامه رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ که در بخارست رومانی در حال برگزاری است، علیرضا سرلک نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم ایران که پس از شکست ۲ بر یک مقابل توشیهیرو هاسگاوا از ژاپن در همان مبارزه نخست راهی گروه بازنده‌ها شده بود، مقابل جک مولر از آمریکا با نتیجه ۱۵ بر ۱۶ مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت تا پس از نیما اشفاقی در ۷۰ و مجتبی اصغری در وزن ۷۹ کیلوگرم، سومین حذف شده ایران در ۵ وزن نخست این رقابت‌ها باشد.

دیگر نمایندگان ایران در ۵ وزن نخست، مرتضی قیاسی در ۶۵ و علی شعبانی در وزن ۹۷ کیلوگرم هستند که امشب(شنبه) برای کسب مدال برنز جهان به مصاف رقبایشان می‌روند.

اما در آغاز رقابت‌های ۵ وزن دوم که از ظهر امروز(شنبه) آغاز شد،ایمان صادقی در ۶۱، نوید زنگنه در ۷۴، کامران قاسمپور در ۸۶، حسین شهبازی در ۹۲ و امین طاهری در ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف رقبایشان رفتند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۲۱ نفر حضور دارند، ایمان صادقی در دور نخست به مصاف بایرجان توربک از قزاقستان رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر ۴ به برتری رسید. وی در دور دوم نیز برابر ارطغرل قهوه چی از ترکیه ۵ بر صفر پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم نوید زنگنه پس از استراحت در دور اول به مصاف ماکسیم واسیلی اوگلو از رومانی رفت و در پایان در حالیکه ۴ بر ۳ از حریف خود عقب بود با ضربه فنی شکست خورد. زنگنه برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۲۱ نفر حضور دارند، کامران قاسم پور در دور اول استراحت کرد و در دور دوم لارس چافلی از آلمان را ۱۰ بر صفر مغلوب کرد. او در دور سوم به مصاف برنده ماتسویوکی از ژاپن و اوزن از ترکیه می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، حسین شهبازی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف ایلجا ماتوهان از آلمان می رود و در صورت غلبه بر این حریف در دور سوم با برنده مبارزه میان ایشیگورو از ژاپن و یازیچی از ترکیه رقابت خواهد کرد. در این وزن ۱۸ نفر حضور دارند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۱ نفر حضور دارند، امین طاهری در دور اول مقابل گئورگی نوگایف از اسلواکی ۷ بر صفر به برتری رسید و در مبارزه بعد به مصاف سعید گامیدوف از روسیه می رود.