حسین عسگری در مورد قضاوت احمد الکاف در نیمه دوم دیدار تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی اظهار داشت:‌ او بازی را به خوبی قضاوت و در نیمه دوم برای کنترل بازی به موقع از کارت‌های خودش استفاده کرد.

وی در مورد دو کارت زرد بازیکنان تیم ملی مقابل کره جنوبی عنوان کرد: بازیکنان ما دو کارت مفت گرفتند. امید نورافکن خطای بچگانه‌ای کرد. او با دست به صورت و گردن حریف زد و خطای او طوری بود که داور نمی‌توانست گذشت کند. اینگونه خطاها دست داور را برای کارت دادن باز می‌گذارد. همچنین سردار آزمون داور را مجبور کرد که به او اخطار بدهد. 

کارشناسی داوری بازی ایران و کره جنوبی

عسگری تصریح کرد: در کل داور در تشخیص خطاها خیلی خوب عمل کرد و به موقع تذکر داد. او بسیار کم اشتباه بود و نمره خیلی خوبی می‌گیرد. همچنین گل‌های بازی کاملاً سالم و عملکرد کمک داورها خوب بود.

گل کره جنوبی به تیم ملی ایران آفساید نبود

همچنین سیستم کمک داور ویدیویی ورزشگاه آزادی به‌صورت آفلاین بعد از دیدار ایران و کره‌جنوبی رونمایی شد.

سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) بعد از اتمام دیدار ایران و کره‌جنوبی با حضور موعود بنیادی‌فر و محمدرضا اکبریان، داوران لیگ برتری و با حضور نماینده شرکت بلژیکی برای نخستین‌بار رونمایی و آزمایش شد.

این سیستم آفلاین بود و به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت و تاثیری در جریان مسابقه نداشت. در جریان رونمایی از این سیستم، گل تیم ملی کره جنوبی به ایران مورد بازبینی قرار گرفت و مشخص شد آفساید نبوده است.

قرار است پس از آموزش داوران داخلی با این سیستم در ورزشگاه آزادی، تعدادی از همین تکنولوژی برای ورزشگاه‌های مختلف در ایران خریداری شود.