سفر هوایی در واقع از همه مطمئن تر است و در حقیقت ، احتمال تصادف در آن از مسافرت با ماشین کمتر است. بهترین کار این است که اطلاعات خود را بالا ببرید و به افکار منفی خود در مورد پرواز بها ندهید.

بسیاری از افراد هنگام پرواز دچار استرس و ناراحتی می شوند. دلیل این است که ذهن آنها بیشتر اوقات فریبشان می دهد. این عمدتا برای کسانی اتفاق می افتد که به پرواز عادت ندارند .

استرس و ناراحتی در هنگام پرواز می تواند در درجات مختلفی ایجاد شود. برخی از افراد به سادگی ترس را تجربه می کنند و تا زمانی که دوباره روی زمین نباشند احساس راحتی نمی کنند. برای بعضی ها مسئله بسیار پیچیده تر است و آنها احساس می کنند که از جهنم عبور می کنند.

این نوع موارد باید جدی گرفته شود زیرا افراد مبتلا هنگام پرواز کاملاً درد می کشند. خبر خوب این است که روش هایی برای غلبه بر این نوع استرس و ناراحتی وجود دارد که کاملاً  موثر بوده و می توانند به رفع مشکل کمک کنند.

استرس و ناراحتی در هواپیما:

طبیعی است که هنگام سوار شدن به هواپیما کمی عصبی باشید زیرا انسان موجودی زمینی است و در زمین جامد احساس راحتی بسیار بیشتری می کند. همچنین برای ما طبیعی است که در هنگام تلاطم احساس ناراحتی کنیم.

چالش ها از زمانی شروع می شوند که این ترس بیش از حد بارز باشد و علائم شدیدتری را در پی داشته باشد. تعریق دست ها ، احساس بی قراری ، عضلات متشنج ، تنفس آشفته و آه کشیدنهای مداوم نشانه آن است که ما می ترسیم.

استرس و ناراحتی در حین پرواز می تواند به سطوح بالاتری برسد و علائم شدیدتری داشته باشد از جمله:

اضطراب و ناراحتی

تاکی کاردی

احساس خفگی

سرگیجه

تعریق

اسهال

استفراغ

در این جا ما دیگر در مورد ترس صحبت نمی کنیم ، زیرا این  هراس است.

چرا  این ترس رخ می دهد؟

استرس و ناراحتی هنگام پرواز می تواند به عوامل مختلفی مربوط باشد. معمولاً ، این نتیجه کمبود اطلاعات و باورهای گمراه کننده است. اولین مورد مربوط به عدم آگاهی از نحوه کار هواپیماها و مراحل و تشریفات خلبانان برای پرواز است.

ترکیبی از محرک های نامفهوم باعث ایجاد تنش عصبی در هنگام سوار شدن به هواپیما و در طول پرواز می شود. یک سری علائم و رویدادهای هشدار دهنده وجود دارد که ممکن است باعث ترس شود ، بدون اینکه واقعاً دلیلی برای آن وجود داشته باشد. دستور ماندن در صندلی ها یا بستن کمربند ایمنی و همچنین محو شدن چراغ ها و غیره می تواند مردم را گیج کند.

با این حال ، تصورات غلط به این دلیل است که سقوط هواپیما در اخبار بازتاب زیادی دارد. بنابراین ، مردم فکر می کنند پرواز مترادف با یک تراژدی است. همین طور فیلم های زیادی درباره این موضوع وجود دارد و به شما کمک می کند تا این ترس ها را تغذیه کنید.

همچنین افرادی وجود دارند که نسبت به هر چیز اضطراب دارند و پرواز برای آنها فقط یک کابوس دیگر در لیست آنها است.  برخی در طول پرواز تجربه های منفی داشته اند و وقتی در هواپیما هستند می توانند این ترس ها را دوباره تجربه کنند.

راه های جلوگیری از اضطراب در حین پرواز:

نکته اصلی برای جلوگیری از استرس و ناراحتی در حین پرواز این است که از قبل برای سفر آماده شوید. اگر هنوز در حال اتمام بسته بندی یا تنظیم جزئیات کمی قبل تر از پرواز هستید ، شما می خواهید کار  خود را با تنش عصبی شروع کنید ، حتی قبل از سوار شدن به هواپیما. بنابراین بهتر است حداقل یک یا دو روز قبل از سفر همه چیز آماده باشد.

اطلاع رسانی روش دیگری برای کاهش عصبی بودن است. از آنچه اتفاق می افتد قبل و در طول پرواز ، یک تصویر ذهنی تهیه کنید.  شما پروتکل های معمول را که شامل اعلام حضور ، غربالگری ، اقدامات ایمنی شبانه روزی و غیره است ، می دانید و می فهمید.

این اطلاعات همچنین باید شامل مواردی مانند میزان ایمنی حمل و نقل هوایی نیزباشد. به عنوان مثال ، ممکن است شما این را ندانید اما برخورد صاعقه  آسان ترین مرگ در سانحه هواپیماست.

همیشه به یاد داشته باشید که شما بیشتر از تصادف هوایی برنده قرعه کشی خواهید شد. همچنین ، درپرواز شما با یک شرکت هواپیمایی تجاری ، این درصد ها بسیار کاهش می یابد.