به گزارش افکارنیوز،

 انوشیروان محسنی بندپی درباره همکاری سازمان بهزیستی با قوه قضائیه اظهار کرد: یکی از مصادیق همکاری با قوه قضائیه برنامه «کاهش طلاق» بوده که در خراسان رضوی در حال اجرا است.

وی افزود: در برنامه «کاهش طلاق» زوجینی که به هر دلیل دچار مشکل هستند، قبل از مراجعه به وکلا برای پیگیری فرآیند طلاق در حلقه مشاوران آگاه، دلسوز و دارای دانش قرار می‌گیرند تا کانون خانواده خود را پایدار نگاه دارند؛ امسال این طرح در 11 استان دیگر اجرایی می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه انضباط کاری و مالی را باید در سازمان نهادینه کنیم، از کسب رتبه برتر سازمان بهزیستی کشور در بخش سلامت اداری جشنواره شهید رجایی خبر داد و تاکید کرد: یکی از رویکردهای نوین بهزیستی در کاهش آسیب، تغییر نگاه مجرم‌گرایانه به اجتماع‌پذیری یک فرد معتاد است.

توفیقات خوب بهزیستی در سال 94 و 95

محسنی بندپی با اشاره به اینکه بهزیستی با 22 هزار نیروی ماهر و متخصص با رویکرد تدبیرگرایانه و عقلگرایانه توفیقات خوبی در سال 94 و 95 کسب کرد، گفت: در برنامه ششم توسعه سازمان بهزیستی کشور پررنگ‌تر از گذشته دیده شد و ثابت کردیم اقدامات اثربخشی در کاهش معلولیتها و ارائه خدمات به جامعه هدف انجام داده‌ایم.

تولد 30 هزار کودک معلول در سال

وی با بیان اینکه بهزیستی باید تولیت سلامت اجتماعی را عهده‌دار باشد و مطالبه‌گری کند، تصریح کرد: سالانه 30 هزار کودک معلول متولد می‌شود و این در حالی است که در مصوبه هیئت وزیران در سال 1394 پیشگیری از معلولیت وظیفه ذاتی وزارت بهداشت عنوان شده و وزارت رفاه (بهزیستی) دستگاه همکار است.

رئیس سازمان بهزیستی یادآور شد: به پیشنهاد بهزیستی، غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج اجباری شد و به‌صورت پایلوت در یزد و کرمان و پس از آن در هر استان، یک شهرستان اقدام می‌کنند و این در حالی است که از 40 هزار زوج تحت پوشش این طرح 70 درصد سالم و مابقی نیازمند مشاوره ژنتیک شدند که 10 درصد این افراد نیازمند انجام آزمایش تحصصی بودند.