به گزارش افکارنیوز،

الویری با بیان اینکه بیماری شهردار را تایید می‌کنم، گفت: به علت اینکه از فشارهای وارد شده بر شهردار بخاطر شفاف سازی اقتصادی و مبارزه با فساد اطلاع دارم تاکید می‌کنم که تنها عامل استعفای شهردار بیماری نیست بلکه بیماری مزید بر علت شده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه از روز اول انتخاب شهردار بعضی از مقامات مخالف این تصمیم بودند، گفت: پس از گزارش تحویل و تحول شهرداری که گزارش آن در جلسه علنی شورای شهر بررسی شد فشارهای وارد شده به شهردار بیشتر و بیشتر شد.

وی گفت: آخرین فشار وارد شده بر نجفی پس از رقص دختران 8 ساله در برج میلاد بود که ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه نامه احضاریه درب خانه تحویل نجفی داده شده بود که پس از آن شهردار استعفای خود را اعلام کرد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به جلسه فردای شورای شهر گفت: پیش بینی من این است که در جلسه فردا یا به تصمیم نخواهیم رسید و یا کمیسیون تشکیل می دهیم تا علت استعفای نجفی را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه تغییر مدیریت به صلاح نیست، تاکیدکرد: اکثریت اعضای شورای شهر با استعفای نجفی مخالفت خواهند کرد همچنین تکیه اصلی ما بر تثبیت مدیریت است.

عضو شورای شهر با بیان اینکه شهردار به سرطان پروستات مبتلا است، گفت: کمیسیونی تشکیل می دهیم تا مشخص شود علت استعفای نجفی بیماری است و یا احضاریه هایی که به درب منزل می فرستادند.

عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه از اول خردادماه  به صورت شبانه روزی شروع به وضع قوانین و انتخاب شهردار کردیم، گفت: این در حالی بود که از نظر قانونی کار ما از اواسط شهریورماه به رسمیت شناخته می شد.

وی افزود: بخاطر همین تلاش ها در روز اول کاری شهردار را معرفی کردیم، بررسی های سه ماهه انجام شده بود و فرآیند رضایت بخشی صورت گرفت.

الویری با اشاره به اینکه برای انتخاب شهردار 16 شاخص درنظر گرفته شده بود، گفت: در کلان شهرها عواملی از قبیل مدرک تحصیلی، سوابق، شخصیت ملی، کلان نگری و برنامه ریز و عواملی از این قبیل مدنظر بود.

عضو شورای شهر در ادامه بیان کرد: با عنایت به تمام این موارد علی نجفی مورد تایید و تصویب ما قرار گرفت و در یک فرصت سه ماهه قرار شد وی سند تحویل و تحول شهرداری را به شورای شهر تحویل دهد که صفحه به صفحه این سند قابل دفاع است.

وی یکی از موارد سند تحویل و تحول را بدهی 23 میلیارد تومانی شهرداری دانست و گفت: در ابتدا باید مشخص می کردیم که در کجا قرار داریم و سپس اهداف را تعیین کنیم.

الویری با بیان اینکه اواسط بهمن ماه کنفرانسی برای شروع تدوین برنامه سوم تشکیل شد،تصریح کرد: برنامه سوم اواسط تیرماه به شورای شهر تحویل داده می شود.

عضو شورای شهر با اشاره به اینکه درحال حاضر برنامه های اصلاح شده گذشته را پیش می‌بریم، گفت: در زمان قالیباف تکیه بر توسعه بزرگراه ها بود که درحال حاضر تکیه ما بر حمل و نقل ریلی و توسعه مترو است به همین منظور 650 واگن جدید وارد مدار شده است.

الویری با بیان اینکه در 7 مورد با همکاری شهرداری و دولت از منابع عمومی استفاده خواهیم کرد، ادامه داد: وارد شدن این واگن ها به مدار به زمانی حدود4  سال  و 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه یک نوع عقلانیت در سیستم مدیریت شهری حاکم شده است، گفت: سهم منابع پایدار در مدت زمان مدیریت جدید شهری از ۲۲ درصد به ۳۰/۸ درصد افزایش یافته است و این نشان دهنده ۹ درصد تغییر در سهم منابع پایدار است.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه این نتیجه حاصل شده است، بیان کرد: محدود کردن تراکم فروشی، جلوگیری از هولوگرام ها از مواردی بود که برای کاهش درآمدهای ناپایدار در نظر گرفته شد.

الویری در ادامه گفت: برای افزایش سهم منابع پایدار اقدام های مفیدی از قبیل افزایش عوارض نوسازی ساختمان و افزایش جریمه اتومبیل های آلاینده صورت گرفت.