گروه اجتماعی- حجت الاسلام و المسلمین حسنعلی نوروزی نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکار نیوز با اشاره به عملکرد هشت ماهه شورای شهر تهران گفت: متاسفانه اعضای شورای شهر تهران، بجای ارائه خدمات به شهروندان و رسیدگی به مسائل شهری واجتماعی، فقط به مسائل سیاسی فکر می کنند.

وی با بیان اینکه شورای 21 نفره پایتخت با بودجه کلان که از عوارض شهری و ساختمانها می گیرند، باید به فکر ساختن پایتخت باشند، افزود: تهران پایتخت و ام القرای جهان اسلام است و باید در شان نظام و جهان اسلام باشد و درست ساخته شود.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به انتخاب نجفی بعنوان شهردار تهران در اولین جلسه کاری شورای شهر پنجم در اول شهریور سال گذشته، گفت: اینکه شورای شهر یک نفر بیمار که یک ساعت کار عمرانی نکرده بود را بعنوان شهردار انتخاب کرد، موجب تکدر خاطر شهروندان شده بود و نشان می داد اعضای به دنبال خدمت به مردم نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی با بیان اینکه یک روز هدر دادن فرصت در خدمت به مردم حیف است، افزود: این در حالی است که اعضای شورای شهر هشت ماه فرصت کار را از دست دادند و در حال حاضر شهر بدون شهردار است.

وی گفت: وقتی شهردار بیمار تهران استعفاء داد، اعضای شورا یک ماه بررسی این استعفا را به تعویق انداختند. اینکه فردی می گوید بیمار است اما شورا اصرار بر ماندن وی داشت نشان از کارهای سیاسی بود.

نماینده استان تهران در مجلس با تاکید بر اینکه انتخاب نجفی بعنوان شهردار یک کار سیاسی بود، افزود: انتخاب شهرداراولین اقدام شورای اصلاح طلب تهران بود و اولین تصمیم آنها یک تصمیم سیاسی و غیر کارشناسی بود.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی تصریح کرد: اعضای شورا بجای کار سیاسی باید کار عمرانی کنند.

وی با بیان اینکه اعضای شورای پنجم که همگی اصلاح طلب هستند، مثل شورای اول که همگی اصلاح طلب بودند، رفتار می کنند، گفت: اعضای شورای شهر در ماههای گذشته نشان دادند که همان مسیری می روند که شورای اول رفته و اگر این شورا مثل شورای اول منحل نشود در حد یک شورای منحله است.

نماینده استان تهران با انتقاد از عملکرد شورای شهر تهران گفت: پایتخت ایران هفت ماه شهردار بیمار داشت و از اسفند سال گذشته تا کنون بلاتکلیف است و بدون شهردار. این نتیجه عملکرد هشت ماهه اول اعضای اصلاح طلب بر شورای شهر و شهرداری تهران است.